A címvédő FTC magabiztosan verte a Honvédot

A címvédő Ferencváros magabiztos játékkal győzte le a holtszezonban sokat erősödött Honvéd együttesét a férfi vízilabda BENU Magyar Kupa második fordulójának szombati játéknapján.

A bajnoki és Bajnokok Ligája-címvédő zöld-fehérek legeredményesebb játékosa négy találattal a görög Jannisz Funtulisz volt.

A sorozat múlt heti első körében megszerzett pontjaikat magukkal hozták a csapatok, amelyek a mostani hétvégén újabb négy négyes csoportban – kék, fehér, piros és zöld – küzdenek. Ezekbe a kvartettekbe az első körből egy-egy első, második, harmadik és negyedik helyezett került.

A harmadik forduló csoportbesorolása szintén az előző szakasz eredményei alapján történik: az I-es csoportban a „színes” csoportok 1-2. helyezettjei, míg a II-esben a 3-4. helyezettek szerepelnek majd. Ebben a fázisban azok a csapatok már nem találkoznak egymással, amelyek korábban összecsaptak.

A negyedik forduló augusztus közepén az egész torna utolsó szakasza lesz, ebben a csapatok az I. és II. csoportban elért helyezéseik alapján helyosztó mérkőzéseket játszanak.

BENU Férfi Magyar Kupa, 2. forduló

Fehér csoport (Szentes):

Szolnoki Dózsa – KSI SE 14-4 (4-2, 3-0, 3-1, 4-1)
Gól: Angyal 4, Nagy Á. 3, Szeghalmi 2, Drasovics 2, Pijetlovics 2, Filipovics, ill. Pető 2, Gábor, Nagy Á.

Eger – Metalcom-Szentes 8-6 (1-1, 2-1, 3-3, 2-1)
Gól: Murisics 3, Török, Szalai, Baksa, Lőrincz B., Rádli, ill. Lajkó 3, Mátyók 2, Fülöp.

A csoport végeredménye: 1. Szolnoki Dózsa 9 pont, 2. Eger 6, 3. Metalcom-Szentes 3, 4. KSI SE 0

Piros csoport (Margitsziget):

UVSE-Debrecen 9-5 (2-2, 2-1, 2-1, 3-1)
Gól: Molnár E. 4, Eppel 2, Bencz, Szieben, Vigvári Vince, ill. Macsi P. 2, Oltean 2, Zsilák.

FTC-Telekom Waterpolo – Budapesti Honvéd SE 13-8 (2-2, 4-1, 3-2, 4-3)
Gól: Funtulisz 4, Vámos 3, Jansik Sz. 2, Vigvári Vendel 2, Fekete, Constantin-Bicari, ill. Hosnyánszky 3, Simon 2, Ekler 2, Fejős.

A Magyar Kupa győztese indulhat az Eurokupa 2021/22-es kiírásában.

Forrás: MTI/MVLSZ