A címvédő nyerte a veszprémi házi rangadót

A címvédő Telekom Veszprém könnyedén, 16 góllal múlta felül városi riválisát, a Veszprém-Felsőörsöt a férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján.

A szürke mezesek kezdték a meccset, de Szeitl elhibázta a fürgén kidolgozott helyzetet. A túloldalon Borbély Ádám hatalmas bravúrral köszönt be egykori csapat ellen.

Manaszkov után a csapatkapitány Lékai Máté kezdett bele a gólgyártásba. Cupara is magabiztosan hárított, de a kipattanó után Szmetán lövését ő sem védhette (1-2). Borbély ismét ziccert fogott, Moraes besárgult, Jahia és Éles Benedek is feliratkozott a góllövők közé (6. perc: 2-3). Manaszkovot is figyelmeztették a játékvezetők, a KKFT nem engedte leszakadni magáról a rekordbajnokot (12. perc: 5-7). „Maci” parádézott a kapuban, nem sokkal később a beállós Vajda Huba góljával egyre zárkózott a Tombor-csapat.

Az összecsapás első hetesére tizenöt percet kellett várni

Éles Benedek hidegvérrel lőtte ki a kapu bal alsó sarkát (8-9). A túloldalon Jahia is büntetőt lőhetett, az egyiptomi sem hibázott. Tóth góljával újra egy volt közte, Bartha védekezése viszont két perc pihenőt ért.

Emberelőnyben játszott a Telekom, Moraes ejtését Borbély Ádám azonban lefülelte: a VKKFT az egyenlítésért támadott, Somogyi lövése viszont erőtlennek bizonyult. Marguc íves lövése ugyanakkor kétgólos előnyt jelentett a SEHA-Liga győztes számára (19. perc: 9-11).

Vajdát jól játszották meg társai, továbbra is zárkózott a pályaválasztó, majd Borbély védett újabb hatalmasat. A kipattanó után Markussen bombájánál viszont már neki sem volt esélye (22. perc: 10-12).

Tombor Csaba időkéréshez is folyamodott

Marguc betalált, de a visszatérő Mahé góljával őrizte háromgólos fórját a Telekom (26. perc: 11-14).

A szünethez közeledve minimálisan vesztett támadásainak színéből az újonc. Nem úgy mint a túloldal: Blagotinsek is feliratkozott a góllövők közé. A „kis Veszprém” többször is passzív jelzésig támadott, fáradtság jeleit mutatták a szünet előtti pillanatokban.

Az első félidőt Markussen átlövése zárta, amely ötgólos fórt jelentett a Telekomnak

Az öltözőből visszatérve Borbélyt Miklós váltotta a kapuban, akit Manaszkov rögvest találattal avatott fel. Cupara könnyűszerrel hárított a másik oldalon, Jahia viszont ezúttal a kaput sem találta el. Nem úgy, mint Kristóf, aki a meccsen már másodszor volt eredményes (32. perc: 12-17).

Blagotinsek szintén második gólját jegyezte, Kristóf hibázott, ahogy Lékai is: Miklós Gergő lábfejjel rúgta ki lövését. Marguc ötödik gólja után Somogyi talált be, majd ismét Marguc, a parádésan megjátszott Szeitl labdája viszont Cuparánál landolt. Blagotinsek harmadik szerzeményével nyolccal mentek a pirosak (39. perc: 13-21).

A veszprémi nevelésű Szakály Benedek is beköszönt egykori alakulata ellen

Nem sokkal később Bartha Bence szerzett óriási gólt. A kapaszkodáshoz mindez azonban kevés volt: Jahia, Blagotinsek és Marguc is betalált. A mérkőzésen először vezetett tízzel a Telekom Veszprém (43. perc: 15-25).

A fiatal Bodor Márkot két percre pihentették a játékvezetők, a megítélt büntetőt viszont Éles Benedek nem tudta gólra váltani: Cupara lábfejjel hárított, csapattársa tizenegyre növelte a „nagy testvér” fórját. Tombor Csaba ezt követően időt is kért (45. perc: 15-27).

Kristóf harmadik góljával jelezte: a KKFT továbbra sem adta fel

Markussen és Marguc azonban szinte egyből válaszolt (16-29). A válogatott kapus, Székely Márton a negyvennyolcadikban váltotta Cuparát a rekordbajnok kapuja előtt. Moraes pedig a harmincadik találatát jegyezte a SEHA-liga-győztesnek.

Szakály fülelte le Mahé passzát, de Székely talán a mérkőzés legnagyobb védését mutatta be: lábát a kapu bal felső csücskéig emelte a labdáért. Jahia hétméteresét hárította Miklós, de a kipattanó szintén az egyiptomihoz került, aki ekkor már nem vétette el próbálkozását (52. perc: 16-31).

Mahé, Vajda, Tönnesen – ez volt a gólszerzők ezt követő sorrendje. Ligetvári és Somogyi ütközött össze egy KKFT támadás során: utóbbi nem tudta folytatni a játékot, a rekordbajnok brazil beállósa, Moraes ölében cipelte le a pályáról a fiatal magyart (54. perc: 18-34).

Kristóf negyedszer talált be, Miklós Gergő az orrával védte a Moraes-löketet

Bartha belőtte a Tombor-csapat huszadik gólját, a vörösök soraiban a fiatal Lukács Péter is bemutatkozhatott a hajrában. Tönnesen, Jahia, majd Manaszkov bombájával már tizenhét volt közte (58. perc: 20-37).

Seregi Máytás hidegvérrel szerzett gólt hetesből. Szakály lába egy elfutás után letapadt, sérülésgyanúval csapattársai kísérték le a pályáról. Székely egy perccel a vége előtt is bemutatott egy bravúrt, Tönnésen lábbal való labdába érése pedig kiállítást ért, ami egyúttal a mérkőzés utolsó mozzanata is volt.

A Veszprémi KKFT történelme második élvonalbeli meccsén 37-21-re alulmaradt a magyar rekordbajnok, többszörös BL-döntős Telekom Veszprém ellen.

Férfi kézilabda NB I, 2. forduló:

Veszprém-Felsőörs – Telekom Veszprém 21-37 (11-16)
Veszprémi KKFT: Borbély, Miklós (kapusok), Bartha 5, Bugyáki, Éles 1 (1), Füleki, Hári, Kristóf 4, Seregi 1 (1), Somogyi 1, Szakály 1, Szeitl 2, Szmetán 2, Tóth, Tóth 1, Vajda 3.
Telekom Veszprém: Cupara, Székely (kapusok), Blagotinsek 6, Bodor, Borozan 1, Khaled 8 (1), Lékai 1, Ligetvári, Lukács, Mahe 2, Manaskov 5, Maqueda, Marguc 8, Markussen 3, Moraes 1, Tonnesen 2.

Tombor Csaba, a VKKFT vezetőedzője: „Örülök, hogy a Veszprém a SEHA-győzelme után is legerősebb csapatát küldte pályára ellenünk. Az első félidőben jól játszottunk, később azonban megmutatkozott a tudáskülönbség.”

Bartha Bence, a VKKFT átlövője: „Vezetőedzőnk azt kérte tőlünk, hogy csak magunkkal foglalkozzunk, tegyük ki szívünket-lelkünket a pályára. Úgy gondolom, ez sikerült, hiszen minden tőlünk telhetőt megtettünk.”

David Davis, a Telekom vezetőedzője: „Parázs városi derbin vagyunk túl, de a felek végig nagy tiszteletet mutattak egymás iránt. Meg kellett dolgoznunk azért, hogy leszakítsuk ellenfelünket.”

Dejan Manaszkov, a Telekom szélsője: „Fontos győzelmet arattunk. Az első húsz percben nagyon jól játszottak a fiatalok: megérdemlik, hogy az első osztályban szerepelhessenek.”

Budakalász-Balatonfüredi KSE 23-23 (11-14)
Budakalász: Boros, Váczi (kapusok), Ceranic, Dávid, Fórizs, Holpert 2, Kiss, Koncz 4, Nagy, Perisic 3 (2), Prokop 2, Radnic 2, Rotim 3, Simányi, Tyiskov 2, Varjú 5.
BKSE: Andó, Bősz (kapusok), Ág, Bóka 1, Brandt, Dénes, Draskovics, Határ 1, Kemény 1, Malinovic 5, Pulay 1, Rodriguez 3, Szöllősi 7 (3), Szűcs 1, Topic 1, Varga 2.

Grundfos Tatabánya KC – HE-DO B.Braun Gyöngyös 25-24 (11-9)
Tatabánya: Konecny, Wyszomirski (kapusok), Ancsin 3, Balogh 4, Bognár, Debreczeni, Győri 2, Hornyák, Hornyák 2, Ilyés, Juhász 5, Molnár 2 (2), Nemes 1, Sipos 2, Sunajko 3 (3), Zdolik 1. Edző: Matic Vladan.
Gyöngyös: Nagy, Tóth (kapusok), Duris, Gábori 2, Gerdán, Gráf, Halász, Hegedűs 3, Herceg 7, Jaros, Markez 4, Rosta, Ubornyák 3, Urbán, Varsandán 5 (3), Vilovski.

Orosházi FKSE-Linamar – Sport36-Komló 24-23 (10-10)
Orosháza: Majdán, Özmusul (kapusok), Bella, Csányi, Döme 2, Kancel, Kiss 3, Lászlai, Lele 4 (3), Molnár, Németh 2, Pásztor, Peskov 6, Sakic 1, Tóth 5, Ushal 1.
Komló: Durdevic, Granic (kapusok), Balázs, Csomor 2, Grünfelder 1, Hoffmann 2, Jerkovic 6 (2), Jóga 2, Kovácsevics, Metcz, Oláh, Sunajko 1, Szkokán, Takács 2, Vaskó 2, Zobec 5 (3).

Ceglédi KKSE-Dabasi KC VSE 23-21 (11-9)
Cegléd: Kránitz, Rózsavölgyi, Tamási (kapusok), Gyene 2, Juhász 3, Kállai, Kiss 5, Mazák 1, Németh 2, Pásztor 2, Sinkovits, Spekhardt 4, Szepesi, Teleki, Vranac 1, Zakics 3.
Dabas: Holló, Podoba (kapusok), Ács, Antal, Garajszki, Győrvári, Hajdú, Kende, Kiss 2, Koller 2 (1), Kurucz 4, Laurinyecz 2, Szöllősi 6, Tóth 3, Török 1, Váczi 1.

Csurgói KK – MOL-Pick Szeged 28-32 (16-15)
Csurgó: Füstös, Tatai (kapusok), Borsos, Gábor, Gebhardt, Hanusz 2, Kerkovits 3 (3), Kovacevic 3, Krecic 6, Krsmancic 2, Leimeter 1, Nagy 4, Popovic 1, Szeitl 4, Tormás, Vasic 2.
Szeged: Alilovic, Mikler (kapusok), Bánhidi 4, Bodó 3, Bombac 3, Canellas, Gaber, Henigman 1, Kallman 4, Kasparek 5, Mackovsek 2, Radivojevic 9 (2), Rosta, Stranovsky 1, Szilágyi, Zsitnyikov.

Az SBS-Eger – Ferencvárosi TC mérkőzést elhalasztották.

1. Telekom Veszprém             3  3   –   –   112-66   6 pont
2. Orosházi FKSE-Linamar        3  2   –   1    86-73   4
3. MOL-Pick Szeged              3  2   –   1    88-89   4
4. Grundfos Tatabánya KC        2  1   1   –    52-51   3
5. HE-DO B.Braun Gyöngyös       2  1   –   1    52-48   2
6. Sport36-Komló                2  1   –   1    55-51   2
7. Ceglédi KKSE                 1  1   –   –    23-21   2
8. Balatonfüredi KSE            2  –   2   –    50-50   2