Claudio Bravo volt az El Clásico hőse

Karim Benzema, Cristiano Ronaldo és Claudio Bravo. Fotó: marca.com

A szombat esti El Clásicót úgy bukta el hazai pályán a Real Madrid, hogy egyetlen perc kétség sem volt a katalánok győzelméhez. A négy gólt szerző Barcelona legjobbja a kapuban parádézó Claudio Bravo volt.

Az ellentmondást azzal lehetne feloldalni, hogy a Real Madrid szempontjából súlyos 0-4-es vereség akár lehetett volna nagyobb arányú is, miközben el kell ismerni, hogy voltak hazai helyzetek is, ám a Barcelona chilei kapusa nyolc kitűnő védéssel „húzta le a rolót”.

A 6. percben Neymar lőtt fölé, két perccel később Cristiano Ronaldo lőtte élesen keresztbe a labdát a Barca kapu előtt, a 10. percben pedig megszületett a vendégek vezető gólja. Sergi Roberto indította tökéletes labdával Luis Suárezt, és az uruguayi tíz méterről, külsővel remekül lőtt a Real Madrid kapujának jobb alsó sarkába (0-1).

A 21. percben Sergi Roberto ajtó-ablak helyzetből magasan fölé lőtt. Mindkét oldalra kiosztott lapokat Fernández Borbalán bíró: James Rodriguez Neymar felrúgásáért kapott sárgát, a másik oldalon Dani Alves CR7 feltartásáért „sárgult be”. A 27. percben a megsérült Mascheranót Mathieu váltotta a Barcában. Egy elveszített labda után közel félóra elteltével először lőtt kapura a Madrid, de James Rodriguez lövését Bravo könnyedén védte.

A 38. percben Neymar gólhelyzetben lyukat rúgott, két percre rá jött a büntetés: Iniesta tökéletes ütempasszával Neymar lépett ki, és az ötös sarkáról a hosszú, bal sarokba gurított (0-2).

Luis Suarez és Neymar gólöröme. Fotó: AS

Az 53. percben Neymar a 16-oson sarokkal letette a labdát az érkező Iniestának, aki a 16-osról tökéletes bal felső sarkos bombával növelte tovább a katalán előnyt (0-3). Két perccel később James helyére Isco állt be, majd Rakiticet a sérüléséből visszatérő Lionel Messi váltotta.

A 63. percben Varane közeli fejesét védte Claudio Bravo. Három percre rá tökéletes összjáték után Messi került helyzetbe, lövésébe azonban Varane dobta be magát. A 68. percben Bale átadása után Ronaldo került ziccerbe, de okos emelését Bravo bravúrral védte. A 72. percben Messi Suáreznek adott szuperpasszt, a lövést Sergio Ramos sarkazta ki a kapu elől.

A 74. percben a Jordi Alba ugratta ki Suárezt, aki Navas mellett helyezett a kapu jobb oldalába (0-4).

A 81. percben egy remek Benzema-fejest csípett el a léc alatt Bravo. A 84. percben Iscót Neymar térden rúgásáért kiállította Fernández Borbalán.

Végül Ronaldo bombafejesét is hárítani tudta a remekül védő chilei Barca-kapus. A négy góllal győztes Barcelona hatpontos előnnyel vezeti a LaLiga bajnoki táblázatát.

A “The Sun” szerint Louis van Gaal rábeszélte a Manchester United vezetőségét, hogy Cristiano Ronaldóért ajánljanak 80 millió fontot a Real Madridnak. A lap úgy tudja az MU 25 millió fontért szeretné megszerezni a WBA-tól Saido Berahinót. A “Mail of Sunday” szerint a Manchester United 60 millió fontot kínál a portugál játékos visszatéréséért az Old Traffordra és készek heti 250 ezer font fizetést adni CR7-nek.

A Barcelona legutóbb 2014. március 23-án nyert a Bernabeu-stadionban. Azon a mérkőzésen Karim Benzema duplájával vezetett a Real Madrid, ám a katalánok Lionel Messi mesterhármasával fordítottak.

A Real Madrid hazai pályán utoljára a Schalkétól kapott ki, a Bajnokok Ligájában a gelsenkircheniek 4-3-ra nyertek Madridban. A spanyol bajnokságban utoljára az Atletico Madrid tudott nyerni a Bernabeu-stadionban tavaly szeptember 13-án (1-2).