Collins ellen sem vesztett szettet Osaka

Naomi Osaka a második meccsét is szettveszteség nélkül hozta az Indian Wellsben zajló WTA-tenisztornán, így a negyedik fordulóban Belinda Benciccsel csaphat össze.

Naomi Osaka a második fordulóban Kristina Mladenovicot búcsúztatta, de most az Australian Openen elődöntőig jutó Danielle Collins várt rá, aki szintén nem vesztett szettet Kirsten Flipkens ellen.

1:1 után mindketten fogadóként nyertek egy játékot, a szett további részében viszont már csak Osakának voltak bréklabdái. A japán ezek közül értékesített is egyet, majd egy sikeres adogatójátékkal le is zárta a szettet.

A másodikban Osaka fölénye megmaradt, a világelső kétszer is lebrékelte Collinst, aki 5:1-nél még hárította az újabb brék-, ezzel együtt meccslabdát. Osaka viszont a következő játékban kiszerválta a győzelmet, így ő lesz Belinda Bencic ellenfele a negyedik körben.

Venus Williams amerikai, Mona Barthel pedig német házirangadót nyert meg a harmadik fordulóban. Ők ketten egymás ellen lépnek pályára a nyolcaddöntőben, a 38 éves Venus korábban háromszor győzte le tíz évvel fiatalabb német ellenfelét. Mona még játszmát sem nyert Venus ellen.

BNP Paribas Open
Indian Wells

3. forduló:

Naomi Osaka (japán, 1.)-Danielle Collins (amerikai, 25.) 6:4, 6:2
Belinda Bencic (svájci, 23.)-Jekaterina Alexandrova (orosz) 6:4, 6:2
Anett Kontaveit (észt, 21.)-Anastasija Sevastova (lett, 11.) 5:0-nál Sevastova feladta.
Karolina Pliskova (cseh, 5.)-Ysaline Bonaventure (belga, Q) 6:3, 6:2
Venus Williams (amerikai)-Christina Mchale (amerikai, Q) 6:2, 7:5
Mona Barthel (német)-Julia Görges (német, 15.) 7:5, 1.6, 6:4
Arina Szabalenka (fehérorosz, 9.)-Leszja Curenko (ukrán, 24.) 6:2, 7:5
Angelique Kerber (német, 8.)-Natalja Vihljanceva (orosz, Q) 3:6, 6:1, 6:3
Kiki Bertens (holland, 7.)-Johanna Konta (brit) 7:6(10), 6:4
Garbine Muguruza (spanyol, 20.)-Serena Williams (amerikai, 10.) 6:3, 1:0-nál Serena feladta.
Qiang Wang (kínai, 18.)-Elise Mertens (belga, 16.) 7:6(4), 6:7(4), 6:3
Bianca Andreescu (kanadai, WC)-Stefanie Vögele (svájci, Q) 6:1, 6:2
Jelina Szvitolina (ukrán, 6.)-Daria Gavrilova (ausztrál) 7:5, 6:4
Ashleigh Barty (ausztrál, 12.)-Jennifer Brady (amerikai, WC) 6:3, 6:2
Marketa Vondrousova (cseh)-Jelena Ostapenko (lett, 22.) 4:6, 6:3, 6:4
Simona Halep (román, 2.)-Katerina Kozlova (ukrán, Q) 7:6(3), 7:5