Csak a DVTK nyert idegenben

A magyar csapatok közül csak a DVTK Jegesmedvék tudtak nyerni vendégként a jégkorong Erste Liga hétfői, erdélyi játéknapján.

Gyergyószentmiklóson a miskolciak jutottak előnyhöz, s bár a hazaiak egyenlítettek, ám a mérkőzés derekán gyorsan kaptak újabb két gólt. Másfél perccel a vége előtt emberelőnyben és lehozott kapus mellett 3-2-re módosult az állás, amely a hátralévő időben már nem változott.

A GYHK négy magyarországi sikerrel kezdte a szezont, ám utána az első három hazai összecsapásán nem szerzett pontot, míg a DVTK mindhárom erdélyi fellépésén véghezvitte ezt a bravúrt, és összesen hat pontot vihet haza.

Szilassy Zoltán, a Gyergyói HK vezetőedzője

„Ma eggyel több hibát vétettünk, mint az ellenfél, elvesztettünk egy hokimeccset 3-2-re. A második harmad nem tetszett, nem voltunk elég céltudatosak a két kapu előtt. Az emberhátrányos gólnál a kipattanót sokáig hagytuk turkálni, agresszívebbnek kell lenni, a harmadik harmadra pedig úgy jöttünk ki, hogy mindent megteszünk. A liga megint lépett előre egyet, és rendkívül szoros, mint ahogy tabella is mutatja. Ez a három vereség értékeli fel nagyon azt a négy győzelmet, és azt kell látni, hogy amikor nem tudsz fantáziadúsan jégkorongozni, akkor nagyon keményen kell dolgozni. Sokkal kiegyenlítettebb a mezőny, mint tavaly, és ezért kell, hogy minél kevesebb ilyen eset forduljon elő. Ez egy lecke nekünk, négy vereség után visszajönni a Földre. A munkásfaktor része hiányzott ma.”

Tokaji Viktor, a DVTK vezetőedzője

„Nagyon tetsztett, hogy nem estünk ugyanabba a hibába, mint a Brassó ellen, hogy kiénekeljék a sajtot a szánkból, és hatvan percen keresztül magas volt a koncentrációnk. Láttuk, hogy a Gyergyó nem mutat túl jó formát, viszont biztosak voltunk benne, hogy nem lesz könnyű dolgunk, és ez be is bizonyosodott. Kontrollálni tudtuk a mérkőzést, a játék képe viszont kiegyenlítettebb volt, a harmadik harmadban pedig egy kicsit ránk borult a pálya. A védekezésünk és a kapusteljesítményünk most pedig ez volt a döntőfaktor.”

Brassóban a Szuperkupa-győztes DEAC szerzett vezetést, azonban a hazaiak a második harmadban egy emberelőnyös és egy -hátrányos góllal fordítottak, a 45. percben pedig növelték a különbséget.

A címvédő Csíkszereda már a 3. percben vezetést szerzett a Dunaújváros ellen, míg a 7. percben már 2-1 volt az állás. A második harmadban az Acélbikák hengereltek, Pinczés Olivér egyszer, Erik Embrich pedig kétszer is betalált.

A Sport Club a fordulást követően 49 másodperccel szépített, az 53. percben pedig egyenlített. A hosszabbításban Részegh Tamás saját kapujától indulva egyéni akcióból lőtte be a bónuszpontot érő találatot.

Erste Liga:

Corona Brasov – DEAC 3-1 (0-1, 2-0, 1-0)
Gól
: Kevin Domingue (21., kettős emberelőnyben), Samuel Owen Williams (38., emberhátrányban), Albert Zagidullin (45.), ill. Dzmitrij Zalamai (15.)

SC Csíkszereda – Dunaújvárosi Acélbikák 5-4 (2-1, 0-3, 2-0, 1-0), hosszabbítás után
Fodor Csanád (3.), Reisz Áron-Sándor (7.), David Stach (41.), Részegh Tamás (53., 63.), ill. Pinczés Olivér (6., emberelőnyben, 23.), Erik Embrich (24., 40.)

Gyergyói HK – DVTK Jegesmedvék 2-3 (1-1, 0-2, 1-0)
Kozma Zsolt (12.), Orban Brance (59., emberelőnyben), ill. Jan Blasko (5., 30., emberelőnyben), Vladiszlav Kulesov (28.)

1.  FTC-Telekom                  7  6   –   –   1  25-14  18 pont
 2.  Budapest JAHC                6  5   1   –   –  35-12  17
 3.  Corona Brasov                8  4   1   –   3  24-17  14
 4.  Gyergyói HK                  7  4   –   –   3  33-20  12
 5.  DVTK Jegesmedvék             7  2   2   1   2  20-19  11
 6.  SC Csíkszereda               8  2   1   3   2  23-27  11
 7.  UTE                          6  2   –   1   3  18-22   7