Csak egy góllal nyert a Manchester United

A Manchester United hazai pályán gyenge játékkal is 2–1-es győzelmet aratott a LASK elleni Európa Liga nyolcaddöntő második mérkőzésén. Ezzel bejutott a negyeddöntőbe, amelyben a dán FC Köbenhavn vár rá.

Harry Maguire (ManUtd) és Dominik Reiter (LASK) – Fotó. Matthew Peters/Manchester United

Habár mindenki örült annak, hogy csaknem öt hónap után visszatért a második számú európai kupasorozat, nem sok tétje volt a Manchester United–LASK nyolcaddöntő második mérkőzésének: a „vörös ördögök” márciusban 5–0-ra megnyerték idegenben az első felvonást. Így a visszavágó csupán formalitás volt – Ole Gunnar Solskjaer menedzser ennek megfelelően több kulcsjátékosát, például Paul Pogbát és Bruno Fernandest is csak a kispadra ültette.

Az MU láthatóan nem is erőlködött az első félidőben – a két szélen rohamozó Daniel James és Juan Mata, valamint a középen támadó Odion Ighalo nem tudott érdemi gólhelyzeteket kialakítani. Eközben az osztrákok becsülettel küzdve próbáltak minél szebb eredményt kicsikarni búcsúzóul.

Az első gólt a LASK szerezte, mégpedig nem akármilyet: az egyik szöglet után kipattanó labdát Philipp Wiesinger kb. 26 méterről, kissé balról, jobbal gondolkodás nélkül bevágta a bal felső sarokba (0-1).

Két perc múlva elaludt az osztrákok védelme, egy jó Juan Mata-passz után Jesse Lingard zavartalanul begyalogolt a vendégek tizenhatosán belülre, majd higgadtan kiegyenlített (1-1).

Noha sokáig úgy tűnt, hogy ezt követően már semmi érdemleges sem maradt hátra a mérkőzésből, Mata és a csereként beálló Anthony Martial még a 88. percben összehozott egy szép gólt: jobbról indított remek összjátékuk végén a francia támadó ziccerbe került, és nem is hibázott (2-1).