Csányi Karol győztes gólt ütött Miskolcon

DVTK_UTEAz Újpest hosszabbítás után 3-2-re nyert a címvédő DVTK Jegesmedvék otthonában a jégkorong MOL Liga pénteki fordulójában.

Megszakadt a Ferencváros nyolc vereségből álló sorozata, miután a pénteki fordulóban 3-2-re legyőzte a vendég Debrecent. A fővárosiak ezt megelőzően október 14-én diadalmaskodtak legutóbb.

Végletekig kiélezett, remek színvonalú rangadót játszott a két élcsapat. Az Újpest győztes gólját Csányi szerezte a hosszabbításban.

A két jó formában lévő csapat összecsapása izgalmasnak ígérkezett, és ennek megfelelően is indult. Némi tapogatózás után a 3. percben már vezetett a hazai csapat: Magosi Bálint szerzett korongot a támadó harmad közepén, átgyötörte a korongot Silán és a gólvonalon (1-0).

Nagy iramban folytatódott a mérkőzés, mindkét csapat eljutott a helyzetekig, de a kapusok állták a sarat. Az újpesti védelem időnként meglepő hibákat hozott össze, így a miskolci próbálkozások tűntek veszélyesebbnek. Ennek ellenére a 10. percben egyenlített az UTE, Andrej Hebar közelről mattolta Adorjánt (1-1).

A lélektani előnyt rögtön megpróbálta újabb gólra váltani a vendégcsapat, egy percen belül Adorjánnak kétszer is nagyot kellett védenie, utána viszont Sila pillanatai jöttek. Mivel egyik csapat sem tudott a másik fölé nőni, változatos, hullámzó játékot láthattak a nézők. A meccs első emberelőnyét az Újpest kapta három perccel a harmad vége előtt, de a Jegesmedvék elég simán kivédekezték.

A második harmad elején nagyobb sebességre kapcsolt a DVTK, be is szorította a lila-fehéreket, Sila csak nagy bravúrok árán tudta megőrizni kapuját a góltól. Ezután az UTE kiszabadult a nyomás alól, és meg is villantott valamit a támadójátékából, igaz, eredmény nélkül.

A 28. percben, késleltetett kiállítás alatt, 6 az 5 ellen ismét megszerezték a vezetést a hazaiak: egy szép kombináció végén Andrew Johnston lőtt a bal sarokba (2-1).

Ám alig telt el 37 másodperc, máris egál volt: Benk ment el a bal szélen, centerezését SikorcinLadislav lőtte kapásból a hálóba (2-2).

[Customads id=646335]

A 35. percben 29 másodpercre kettős előnybe kerültek a hazaiak, ami azonban csak 3 másodpercig tartott Pavuk szabálytalansága miatt. Egy perccel később Hebar lövését fejelte ki Adorján. Az Újpest több szemre is szép kombinációt mutatott be, lőttek a vendégek serényen, de Miskolc-kapus a helyén volt. Már csak egy perc volt hátra, amikor Cianfrini kapott 2+10 percet fejre irányuló támadás miatt.

A harmadik játékrész az áthúzódó újpesti emberelőnnyel indult, és eredmény nélkül telt el, majd nem sokkal később a miskolciak is eltékozoltak egy fórt. A 47. percben a kiugró Magosit Huba rántotta le, jöhetett a büntető, amit a sértett belepaskolt Silába. Sikorcin kiállítása miatt miskolci előny következett, ekkor Sila káprázatos védéseket mutatott be. Teljes létszámban kifejezetten izgalmas, szurkolóbarát játék folyt a jégen a mindent eldöntő találatért, ám ez a rendes játékidőben nem jött össze.

A hosszabbítás elején mindkét csapat előtt adódott nagy lehetőség. A 3. percben Hegyi adott középre a palánk mellől, és Csányi Karol kilőtte a jobb sarkot (2-3).

Doug Bradley, DVTK Jegesmedvék: „Remek mérkőzésen vagyunk túl. Számos lehetőségünk adódott, hogy megnyerjük a mérkőzést, de kihagytuk a helyzeteinket ami megbosszulta magát. Túl sokat hibáztunk ezen az estén, és egy ilyen erős, jó edzővel rendelekző csapat ellen így nem tudtunk nyerni. Szerencsére már vasárnap javíthatunk.”

MOL Liga:

DVTK Jegesmedvék – UTE 2-3 (1-1, 1-1, 0-0, 0-1), hosszabbítás után
Gól: Magosi Bálint (3.), Andrew Johnston (28.), ill. Andrej Hebar (10.), Ladislav Sikorcin (28.), Karol Csanyi (63.)

FTC – Debreceni HK 3-2 (1-2, 1-0, 1-0)
Gól: Michael Schwindt (6., emberelőnyben), Szappanos Dávid (34.), Thomas Sumi (44.), ill. Szergej Piskunov (6.), Alekszej Koszurov (17.)

Dunaújvárosi Acélbikák – SC Csíkszereda (román) 6-3 (2-0, 3-2, 1-1)
Gól: Azari Zsolt (8., 21.), Keegan Dansereau (17., emberelőnyben), Justin Cseter (36.), Danil Kaskov (39.), Németh Péter (51.), ill. Molnár Zoltán (23.), Michal Korenko (35.), Bíró Tamás Áron (60., emberelőnyben)

HK Beograd (szerb) – Corona Brasov (román) 3-1 (0-1, 2-0, 1-0)
Gól: Samir Saliji (24.), Uros Bjelogrlic (27.), Luka Vukicevic (51.), ill. Ian McDonald (18.)