Csatát nyert a MOL-Pick Szeged a Dunkerque ellen

Vadkerti AttilaRemek játékkal, nem mindennapi izgalmak közepette bravúros, 25-24-es győzelmet aratott a francia bajnok otthonában a MOL-Pick Szeged együttese, a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

A két csapat múlt vasárnap Szegeden találkozott, akkor a jól hajrázó hazaiak 23-21-re nyertek elsősorban Balogh nyolc góljának és a remek védekezésnek köszönhetően. Most Ilyés combsérülése miatt nem vállalta a játékot.
Remekül kezdett a Tisza-parti gárda, Balogh góljaival 4-1-re ellépett, majd Bombac is csatlakozott hozzá, így a 10. percben 3-7-nél időt kért a Nagy Kornéllal felálló Dunkerque. A hazaiak játéka feljavult ugyan, de támadásban változatlanul gyors volt a vendégcsapat és tartotta előnyét. Igazi csapatmunka volt, hiszen nem egy-két játékos vállalkozott sokat, hanem szinte mindig más. A szünet előtti hajrá a franciáknak sikerült jobban, felzárkóztak 15-12-re.

A fordulást követően a hazaiak feljöttek 15-14-re. A Szeged azonban ismét magához tért, hatékony lett a támadójáték, és jól zárt a védőfal. Ancsin közben meglőtte 100. BL-gólját, majd a Dunkerque büntetőt rontott. Az utolsó tíz perc 22-19-es szegedi előnyről, ám emberhátránnyal indult. Ezt sikerült kivédekezni, majd amikor a vendégek kerültek létszámfölénybe, 25-21-re elhúztak. Wyszomirski újabb hétméterest hárított, de minden erejét összeszedte a Dunkerque és három perccel a vége előtt 23-25-re jött fel. Időt kért a Szeged, majd a hazai együttes is.

Vranjes megkapta a harmadik kiállítását, ám a hajrában csak egy gólt tudott dobni a Dunkerque, így meglett a remélt két pont.

A Szeged legközelebb szerdán lép pályára Kijevben, akkor az ukrán Motor Zaporizzsja lesz az ellenfele.

Patrick Cazal: – A szegedi együttes megérdemelte a győzelmet, jobb volt nálunk. Sajnálom, hogy csak a hajrában játszottunk úgy, ahogyan az egész meccsen kellett volna.

Juan Carlos Pastor: – Fontos győzelmet arattunk, méghozzá úgy, hogy végig kézben tartottuk a meccs irányítását. Minden játékosom dicséretet érdemel.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, D csoport, 6. forduló:

Dunkerque HB Grand Littoral – MOL-Pick Szeged 24-25 (12-15)
Gól: Nagy Kornél 6, Mokrani 4, Emonet 4(3), Soudry 3, Causse 2, Paczkowski 2, Lamon 1, Butto 1, Touati 1,  ill. Bombac 4(2), Balogh 3(1), Ancsin 3, Mindegía 3, Zubai 3, Parrondo 2, Vranjes 2, Blazevic 1.

Schaffhausen (svájci)-Motor Zaporizzsja (ukrán) 32-37 (14-18)

Vasárnap játsszák:
Kielce (lengyel)-Aalborg (dán) 15.15

Az állás: 1. Kielce 10 pont/5 mérkőzés (155-136), 2. Szeged 10/6 (169-157), 3. Aalborg 5/5, 4. Zaporizzsja 4/6, 5. Schaffhausen 3/6, 6. Dunkerque 2/6