Cseh László duplázott Debrecenben

Debrecen, 2017. április 20. A későbbi győztes Cseh László a 200 méteres vegyes úszás döntőjében az úszók országos bajnokságán a Debreceni Sportuszodában 2017. április 20-án. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

A későbbi győztes Cseh László a 200 méteres vegyes úszás döntőjében az úszók országos bajnokságán a Debreceni Sportuszodában. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Nagy csatát hozott azúszó országos bajnokság női 400 méteres gyorsúszó számának döntője. A 15 éves Késely Ajna legyőzte az azt megelőzően 200 vegyesen bajnoki címet szerző Hosszú Katinkát. Cseh László két aranyat nyert, Bernek Péter megvédte címét 400 gyorson, Molnár Flóra is második aranyérmét szerezte.

200 vegyesen Cseh László győzelmét semmi sem veszélyeztette, ideje 1:59.43, ez kiváló eredmény. A-szintes ideje Verrasztó Dávidnak volt rajta kívül. Telegdy Ádám lett az ezüstérmes a távon, Sós Dánielé lett a bronz.

Cseh László: „A 200 vegyesre egy kicsit jobban oda kellett figyelni, már csak azért is, mert bennem volt azért egy 50 pille is, de a verseny közben ezt már nem éreztem. Az állóképességem nagyjából rendben van, örülök, hogy erős a magyar mezőny. Jó úton haladunk, sokat kell dolgozni, semmi olyan fatális hiba nincs, amit ne tudnék kijavítani. Több versenyszituációt kell megélnem idén.”

Férfi 400 méteres gyorsúszásban nagyobb izgalmakra számíthattunk, Bernek Péter úszott A-szintet korábban, ő volt a szám címvédője is. A BVSC úszója ezúttal is bajnok lett, Márton Richárdot előzte meg nagy hajrával, Verrasztó Dávid szerzett egy bronzot a távon. Újabb A-szintes idő nem született, de az időeredmények alapján rendkívül erős volt a futam.

Bernek Péter: „Az volt a taktikám, hogy elmegyek az elején, és megpróbálok annyit tartalékolni a pénteki 400 vegyesre, amennyit csak lehet. Nagyon szoros volt, szorosabb, mint az elmúlt években, iramot kellett a végén váltani, de összejött. A vegyesre fókuszálok, ha nem jön össze, rámegyünk a gyorsra.”

A női 200 méteres vegyes úszás döntője volt az első igazán izgalmas finálé csütörtökön (legalábbis előzetesen), végül a szám világcsúcstartója, Hosszú Katinka lett a magyar bajnok, ezzel első aranyérmét szerezte Debrecenben, ráadásul a világ idei legjobb idejével győzött. Jakabos Zsuzsanna lett a második, Verrasztó Evelyn a bronzérmes. A világbajnokságon Hosszú és Jakabos úszhat az időeredmények alapján ebben a számban, ha lehetne, négy magyar is megtehetné ugyanezt.

Debrecen, 2017. április 20. A későbbi győztes Hosszú Katinka a 200 méteres vegyes úszás döntőjében az úszók országos bajnokságán a Debreceni Sportuszodában 2017. április 20-án. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

A későbbi győztes Hosszú Katinka a 200 méteres vegyes úszás döntőjében az úszók országos bajnokságán. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

A nők 400 méteres gyorsúszó távján három A-szintes versenyzője volt a magyar úszósportnak az országos bajnokság előtt, Kapás Boglárka, Hosszú Katinka és Késely Ajna mondhatta ezt el magáról, így nagy tétje volt a döntőnek – függetlenül attól, hogy egyelőre nem ismert, Hosszú indul-e a távon a nyári, 17. FINA Világbajnokságon.

Nos, a döntőben a 15 éves Késely Ajna fantasztikus versenyzéssel győzött Hosszú Katinka előtt, Kapás Boglárka lett a harmadik. A Kőbánya SC fiatal úszója két másodpercet javított egyéni csúcsán, de így is a harmadik legjobb idővel rendelkezik a vb-kvalifikációt illetően. Meg kell majd várni, Hosszú Katinka vállalja-e a vb-indulást, ezt követően dől el, Késely megkapja-e a lehetőséget a Duna Arénában júliusban.

Késely Ajna: „Nagyon izgultam, még jobban, mint 1500-on, pedig az egy hosszabb táv. Sokan mondták, hogy nagyon drukkolnak nekem. Lassan másfél éve nem tudtam ezt az időt megúszni, ennek most nagyon örülök. Remélem, úszhatok majd a vb-n ebben a számban, nagyon várom már, mert ez egy elég jó szám.”

Debrecen, 2017. április 20. A győztes Molnár Flóra az 50 méteres pillangóúszás döntője után az úszók országos bajnokságán a Debreceni Sportuszodában 2017. április 20-án. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

A győztes Molnár Flóra az 50 méteres pillangóúszás döntője után az úszók országos bajnokságán. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt