Cselgáncs-vb: Tóth, Nerpel és Gercsák is helyezetlenül végzett

Az olimpiai bronzérmes Tóth Krisztián, a szintén 90 kilogrammos Nerpel Gergely és a 70 kilós Gercsák Szabina is az első mérkőzésén kiesett hétfőn a taskenti olimpiai kvalifikációs cselgáncs-világbajnokságon.

Gercsák Szabina
Gercsák Szabina (fehérben) aranypontos küzdelemben maradt alul

Tóth Krisztián, az MTK Budapest 28 éves klasszisa a 32 között a georgiaiból spanyollá lett Tristani Mosakhlishvilivel csapott össze, akit eddigi egyetlen találkozójukon legyőzött áprilisban Antalyában. A második csata nagy küzdelmet hozott, de akciókat nem. A bíró előbb lerántásért, majd szabálytalan fogásért és passzivitásért is figyelmeztette a vb-ezüsttel és -bronzzal is rendelkező magyart, s a harmadik intés – nyolc másodperccel a mérkőzésidő vége előtt – már a leléptetését jelentette.

Súlycsoporttársa, a TFSE-t erősítő Nerpel Gergely a 64 között a dél-koreai Han Dzsu Jeoppal találkozott, az ifi Eb-harmadik magyar jól tartotta magát, mígnem a hajrában ellenfele vazaarit érő akciót mutatott be rajta, és nyert.

Ugyancsak helyezetlenül zárt Gercsák Szabina, a DVTK Eb-bronzérmes versenyzője a szlovén Anka Pogacnikkal szállt szembe, akivel 1/1-re állt a mérlege. A harmadik meccsük első négy perce csak intéseket hozott, aztán az aranypontig tartó hosszabbításból 1:43 perc telt el, amikor a szintén Eb-harmadik ellenfél karfeszítést indított, melyből nem volt menekvés a 26 éves Gercsák számára.

Ölben vitte le ellenfelét a holland bronzérmes

Matic
A horvát Barbara Matic megvédte világbajnoki címét a 70 kilogrammban

Ölben vitte le sérült ellenfelét a holland Sanne van Dijke a női 70 kilogramm hétfői bronzmérkőzése után a taskenti olimpiai kvalifikációs cselgáncs-világbajnokságon.

A harmadik helyért kiírt csata második percében a japán Tanaka Siho egy dobás következtében térdsérülést szenvedett, és sántikálva feladta a meccset, mire az olimpiai harmadik Van Dijke felkapta őt, és a karjában vitte oda az orvosokhoz.

A súlycsoport döntőjét két horvát dzsúdós vívta, és Barbara Matic végül megvédte címét Lara Cvjetko ellen.

A férfi 90 kilóban Davlat Bobonov diadalmaskodott, megszerezve a házigazda üzbégek első érmét a vb-n.

A 32 között Tóth Krisztiánt búcsúztató spanyol Tristani Mosakhlishvili az ötödik helyen zárt, mivel a bronzcsatában kikapott az olimpiai bajnok georgiai Lasa Bekauritól.