Csíkszeredában győzött a Ferencváros

A legutóbb döntős Ferencváros 4-3-ra győzött a címvédő Csíkszereda vendégeként a jégkorong Erste Liga hétfői játéknapján.

Csíkszeredában

A fordulatos találkozón kétszer került előnybe a magyar bajnok, 3-2-re viszont már az addig kétszer egyenlítő erdélyi gárda vezetett. Az FTC-nek ugyancsak sikerült visszazárkóznia, a záró harmadban pedig a győztes találatot is megszerezte.

Tom Coolen, a Sportklub Csíkszereda vezetőedzője

„Az első és második harmadban, úgy gondolom, hogy igazán jól játszottunk. Nem tetszett a harmadik játékrész, 3-3 volt az állás, amikor túl sokszor veszítettünk korongot, és a harmadik játékrészben az ellenfél is kicsivel jobban játszott. Túl sok hibát vétettünk az utolsó játékrészben, túl sok korongvesztésünk volt, sokszor odaadtuk nekik, egyenesen az ütőjükre passzolva, ezért úgy érzem megérdemelték ezt az eredményt. Azt gondolom, hogy 4 meccset 5-6 este lejátszani, ez túl nagy meccsterhelés. Értem én, hogy két bajnokságban kell játszanunk, de a hokivilágban sehol sem játszanak 4 meccset 6 nap alatt. Mindenestre úgy kellett volna játszanunk 60 percen át, ahogyan az első két harmadban, és akkor megnyerhettük volna a ma esti összecsapást. Jobbnak kell lennünk.”

Fotó: Halmágyi Zsolt, Csíkszereda

Fodor Szabolcs, a Ferencvárosi TC vezetőedzője

„Egy jó jégkorong mérkőzéshez mindig két csapat szükséges. A mai meccsen ez adott volt, két nagyon jó csapat játszott egymás ellen, pörgős mérkőzést. Nagyon örülünk, hogy sikerült nyernünk, mert úgy gondolom, a székely túrán már egyre jobbak voltunk. Az előző időkben nem állt össze úgy a csapat, ahogy szerettük volna, nagyon keményen dolgoztuk, hogy ez meglegyen. Az előző két meccsen még nem jöttek úgy a pontok, ahogy szerettük volna, de szerencsére ez itt most összejött. Le a kalappal a srácok előtt, mert nagyon keményen megdolgoztak ezért a 3 pontért, és úgy gondolom, hogy 5 az 5 ellen jobbak is voltunk, több helyzetünk volt, mint a Csíkszeredának, mely nagyon jó emberelőnyös csapat volt, kihasználták a helyzeteiket, de azt gondolom, hogy nagyon keményen megdolgoztunk ezért a győzelemért, és meg is érdemeltük.”

Erste Liga:

SC Csíkszereda – FTC-Telekom 3-4 (1-1, 2-2, 0-1)
Gól:
Eduard Casaneanu (6.), Karel Kubat (25., emberelőnyben), Jevgenyij Szkacskov (29., kettős emberelőnyben), ill. Aku Kestila (4., 25., emberhátrányban), Johannes Sailio Jari (35., emberelőnyben), Jozef Hrabal (53.)

Gyergyói HK – UTE 6-2 (3-1, 2-1, 1-0)
Gól:
Vincze Péter (4., 15.), Brance Orban (19.), Bodó Christopher (21.), Sebastien Sylvestre (32.), Sárpátki Tamás-Róbert (52., emberelőnyben), ill. Toni Henttonen (4.), Németh Attila (35.)

Corona Brasov – Budapest JAHC 1-2 (1-1, 0-0, 0-0, 0-1) – hosszabbítás után
Gól:
Kevin Domingue (4.), ill. Jones Uimonen (14.), Ilja Culjin (62.)

Megtartották a Magyar Kupa 3. fordulójának sorsolását

Ahogy a legutóbbi idényben, ezúttal is ebben a körben került össze egymással az FTC és az UTE. Tavaly a zöld-fehérek jutottak tovább, az újpestiek a visszavágóra betegségek és sérülések miatt nem tudtak kiállni. A másik ágon az Erste Liga-listavezető Budapest Jégkorong Akadémia HC és a Dunaújvárosi Acélbikák csapata találkozik.

A párharcok első meccseit a tervek szerint december 7-én, a visszavágókat 21-én rendezik, de ettől a klubok megállapodás alapján eltérhetnek.

A Hydro Fehérvár AV19 és a címvédő DEAC automatikusan tagja a négyes döntőnek, amelyet 2023. január 28-29-én rendeznek.

Forrás: MJSZ / MTI