Csipes Tamara duplázott a válogatón

Csipes Tamara szombaton K-1 500 méteren, míg vasárnap Gazsó Alida Dórával párosban K-2 500 méteren győzött a női kajak szakág idei első válogatóversenyén, Szolnokon.

Csipes
Csipes Tamara

A május eleji szegedi tájékoztató és az ugyancsak a Maty-éri pályán rendezett múlt hétvégi világkupa elsősorban erőfelmérő volt a női kajakosok számára, a mostani viadal viszont tétre megy.

K-1 500 méteren négy előfutamot rendeztek délelőtt, ebben a szakaszban, majd a középfutamokban is a 33 éves Csipesérte a legjobb időt, de a nyolcas döntőbe minden esélyes bejutott. A délutáni fináléban is a Honvéd tavalyi évet kihagyó, kétszeres olimpiai bajnoka kezdett a legjobban, féltávnál azonban még vele tartott a tájékoztatón győztes Gazsó Alida Dóra és második Rendessy Eszter is. A hajrához közeledve aztán Csipes Tamara tisztán az élre állt és végig bírva a saját maga által diktált tempót, magabiztos sikert aratott.

Másodikként Gazsó ért be, az elfáradó Rendessyt pedig megelőzte a Kovács Katalin Akadémia húszéves kajakosa, Fojt Sára. A mezőny másik olimpiai bajnoka, Hadvina Dóra ötödik lett.

„Nagyon jól beosztott pályát tudtam menni és ki tudtam hajtani magam teljesen, a rajttól a célig végig fókuszált pályám volt. – értékelte győzelmét Csipes Tamara. – A tájékoztató verseny óta eltelt két hét nagyon sokat számított nekem, sikerült meggyógyulnom és az idő is sokkal jobb, ami nagyon sokat segít. Jelenleg úgy gondolom, hogy visszatértem ahhoz a formához, ami a dél-afrikai edzőtáborban meg volt és ez jó kiindulási pont. Egy teljesen új, fiatalokkal teli mezőny alakult ki most, ahol pozícionálnom kell magamat. Ez egy jó kezdet volt és elégedett vagyok a mai teljesítményemmel.”

Vasárnap a párosverseny két délelőtti előfutamából a Fojt Sára, Pupp Noémi, illetve a Gazsó, Csipes kettős került be a két legjobb idővel a délutáni döntőbe, amelyben ott volt a tájékoztatón győztes Hadvina Dóra, Rendessy Eszter, illetve a Kiss Blanka, Lucz Anna egység is.

Csipes szombaton egyesben is a legjobbnak bizonyult, és hamar kiderült, hogy most sem adja alább. Kettősük magabiztos volt a rajttól kezdve, a célba pedig körülbelül egy hajóhossz előnnyel érkezett. A második helyet Fojt és Pupp, a harmadikat Hadvina és Rendessy szerezte meg.

Az olimpiai programban már nem szereplő K-1 200 métert a világbajnoki ezüstérmes Lucz Anna nyerte a Holt-Tiszán újpesti klub- és párostársa, Kiss Blanka előtt.

A második válogatóra június közepén kerül sor Szegeden.