Csoboth Kevin duplázott Szegeden

A Szeged hazai pályán 3-0-ra legyőzte az Ajka együttesét a labdarúgó NB II 29. fordulójának vasárnapi játéknapján, ezzel feljött a tabellán a harmadik helyre.

Murka Benedek és Csoboth Kevin. Fotó: Török János/Délmagyarország

Gajdos Zsolt már a 2. percben bevette Balogh Márton kapuját, majd az első játékrész derekán a 21 éves Csoboth Kevin tíz percen belül duplázott. A Benficától augusztusban hazatért Csoboth a Fehérvár játékosa, február derekán vette kölcsön a Szeged, azóta Kevin egy-egy gólt lőtt a Tiszakécske és a Budaörs ellen.

Dragan Vukmir, a Szeged-Grosics GA vezetőedzője

„Jól kezdtünk, 3–0 volt ide az első félidőben, sőt kimaradt még néhány helyzet is. Rendben volt a hozzáállás, az akarat, és a szünet után annyit adtunk ki magunkból, amennyi az előny megőrzéséhez kellett.”

A Tisza-parti együttestől a Kecskemét veheti majd vissza a dobogós pozíciót, ehhez hétfő este, a forduló utolsó meccsén Pécsen kellene győznie.

Korábban a listavezető Vasas, valamint a második Diósgyőr is megnyerte mérkőzését

Az angyalföldi együttes a Nyíregyháza vendégeként győzött 1-0-ra, míg a miskolciak a III. kerületi TVE otthonában diadalmaskodtak ugyanilyen arányban. Nyíregyházán Otigba Kenneth, míg Óbudán a mindössze 17 éves Jurek Gábor szerzett győztes gólt.

A Vasast és a Diósgyőrt változatlanul négy pont választja el egymástól az élvonalba jutást érő első két helyen.

Tiszakécskén 0-2-es hátrányból fordított, és végül 4-3-ra győzött a hazai gárda. A csereként beállt Kalmár Ferenc büntetőből állította be a végeredményt.

A Szentlőrincen SE Szombathelyen nyert egyetlen góllal, míg Dorogon Lipcsei Péter együttese nyert 3-2-re. Bár a Dorogi FC kétszer is egyenlített, végül a 82. percben Kovác Alan győztes gólt szerzett a Soroksárnak.

Labdarúgó NB II, 29. forduló:

Szeged-Csanád Grosics Akadémia – FC Ajka 3-0 (3-0)
Gajdos Zsolt (2.), Csoboth Kevin (27., 35.)

Nyíregyháza Spartacus FC-Vasas FC 0-1 (0-0)
Otigba Kenneth (75.)

III. Kerületi TVE-Diósgyőri VTK 0-1 (0-1)
Jurek Gábor (21.)

Budafoki MTE-Szolnoki MÁV FC 1-0 (0-0)
Kovács Dávid (87.)

Békéscsaba 1912 Előre-Aqvital FC Csákvár 1-1 (1-1)
Lukács Barna (10., 11-es), ill. Molnár Rajmund (6.)

Tiszakécskei LC-Budaörsi SC 4-3 (2-2)
Beliczay Gergő (30.), Marsa Levente (36.), Kosznovszky Márk (50.), Kalmár Ferenc (81., 11-es), ill. Balázs Zsolt (13., 66.), Molnár Tibor (28.)

Szombathelyi Haladás-Szentlőrinc SE 0-1 (0-0)
Nagy Barnabás Szabolcs (90.)

Dorogi FC-Soroksár SC 2-3 (1-1)
Szerencsi Miklós (26.), Nagy Vince Tóbiás (50.), ill. Lovrencsics Balázs (28.), Szerető Krisztofer (48.), Kovács Alan (82.)

ETO FC Győr-BFC Siófok 0-0

Az állás (élcsoport): 1. Vasas FC 62 pont/29 mérkőzés, 2. Diósgyőri VTK 58/29, 3. Szeged 53/29