Csoda Szarvason!

Szarvasi_FCA labdarúgó Magyar Kupa első fordulójában öt párosításban az alacsonyabb osztályú gárda jutott tovább.

A legnagyobb meglepetést a megyei I. osztályú Szarvas sikere jelentette, hiszen a békési gárda 4-1-re győzte le az NB II-es Mosonmagyaróvárt.

A vendégek már a 8. percben vezetést szereztek az Erzsébet ligeti sportpályán, ám a hazaiak még az első félidőben nyolc percen belül háromszor vették be Boros Tamás kapuját. A gólok sorát a 40 éves Klimaj Zoltán nyitotta, majd a 19 éves Polonszki Patrik találata után ismét Klimaj volt eredményes. A duplázó csapatkapitány 14 és fél éve a Szarvas FC játékosa, 292 mérkőzésen 122 gólt szerzett. Végül a 74. percben Furár Róbert állította be a 4-1-es végeredményt.

Hasonló bravúrt hajtott végre a megyei II. osztályú Ibrány, hiszen a szabolcsi gárda 3-1-re nyert az NB III-as Jászberény ellen. Kiss Tamás vezető találata után Tisza Kálmán még kiegyenlített, ám a második félidőben duplázó Madzin István találataira már nem volt válasza a Jászberénynek.

A Csongrád megyei rangadón Ásotthalmon a Hódmezővásárhely már az első félórában kétgólos előnyre tett szert, ám a hazaiak a hajrában kiegyenlítettek. Előbb Baji Renátó szépített, majd a csereként beállt ifjabb Major László volt eredményes, ami azért volt pikáns, mert édesapja éppen az ellenfél, a HFC kispadján ült.

A hosszabbítás után a büntetőpárbajt az Ásotthalmi TE nyerte meg.

Törtelen mindössze 24 perc alatt kialakult a 4-1-es végeredmény, a Pest megyei II. osztályú gárda  az első 10 percben háromszor vette be a Csongrád megyei I. osztályú csapat kapuját. A 20. percben az algyői Jernei Márkó a saját kapujába talált, négy perccel később Táncos Bence állította be a végeredményt.

Magyar Kupa, 1. forduló:

Szarvasi FC (megyei I) — Mosonmagyaróvár (NB II) 4–1 (3-1)
Gól: Klimaj Zoltán (20., 27.), Polonszki Patrik (24.), Furár Róbert (74.), ill. Szimhardt Márk (8.)

Ibrány (megyei II) — Jászberény (NB III) 3–1 (1-1)
Gól: Kis Tamás (10.), Madzin István (49., 59.), ill. Tisza Kálmán (36.)

Bácsa (megyei I) — Pápai Perutz FC (NB III) 1–0
Gól: Gajdos Krisztián (73.)

Ásotthalmi TE (megyei I) — Hódmezővásárhely (NB III) 2–2 (0-2) – tizenegyessekkel 4–3
Gól: Baji Renátó (82.), Major László (85.), ill. Szilágyi Norbert (18.), Laczkó Dávid (24.)
Kiállítva: Németh Péter (117., Ásotthalmi TE)

Törtel (megyei II) — Algyői SK (megyei I) 4–1 (4-1)
Gól: Kálai István (3.), Draskóczi Péter (7.), Viniczai Viktor (10.), Jernei Márkó (20., öngól), ill. Tácos Bence (24.)