Csoportelső a férfi vízilabda-válogatott is

Budapest, 2017. július 21. Vámos Márton (j) és a francia Thibaut Simon a férfi vízilabdatorna B csoportjában játszott Magyarország - Franciaország mérkőzésen a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 21-én. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Vámos Márton (j) és a francia Thibaut Simon a férfi vízilabdatorna B csoportjában játszott Magyarország – Franciaország mérkőzésen. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Az olasz válogatott csak 13-5-re győzte le az ausztrál együttest a budapesti vizes világbajnokság férfi vízilabdatornáján pénteken a Margitszigeten, így a magyar csapat az élen zárt a B jelű négyesben, s közvetlenül a nyolc közé jutott.

A csoportelsőségről az egymás elleni döntetlen miatt a harmadik ausztrálok elleni eredmény döntött: mivel Märcz Tamás legénysége 13-3-ra győzte le az ausztrál együttest, így nem kell medencébe szállnia vasárnap.

A magyar-ausztrál mérkőzésen először Vámos Márton balkezes bombája ért célt, majd Erdélyi Balázs és a csapatkapitány Varga Dénes gyarapította a hazai találatok számát. Vámos duplázott és Zalánki Gergő balkeze is tévedhetetlenül pontos volt, így négy és fél perc elteltével kapust cseréltek a franciák, hátha ez segít. Nem segített, Zalánki „ismétlésével” rövidesen már 6-0 állt az eredményjelzőn, amikor emberelőnyből az ellenfél is betalált.

A második negyedben kissé pontatlanná vált a Märcz-legénység játéka. Előbb egy hazaira – Manhercz Krisztián lőtte – két francia gól következett (7-3), s bár a válasz sem maradt el a triplázó Vámos jóvoltából, a játékrészt a franciák nyerték.

Budapest, 2017. július 21. A francia Logan Piot (b) és Zalánki Gergő a férfi vízilabdatorna B csoportjában játszott Magyarország - Franciaország mérkőzésen a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 21-én. MTI Fotó: Czagány Balázs

A francia Logan Piot (b) és Zalánki Gergő a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában. MTI Fotó: Czagány Balázs

A nagyszünet után az olimpiai és világbajnok Hosnyánszky Norbert távolról védhetetlen lövést eresztett meg. A kapuban Nagy Viktort váltó Decker Attila jól mutatkozott be, Varga pedig megúszást követően küldte a megfelelő helyre a labdát, ahogyan Gór-Nagy Miklós is (11-4). A negyed hajrájában a franciák is betaláltak.

A befejező nyolc percet a rivális kezdte jobban, Mehdi Marzouki már harmadszor volt eredményes, a negyedik gólját szerző Vámos azonban 12-6-ra alakította az állást. Varga bravúros ejtéssel növelte a különbséget (13-6), amely a végére hatgólnyira apadt, mivel Marzouki az utolsó pillanatban jókor volt jó helyen.

Märcz Tamás szövetségi kapitány értékelésében kiemelte, fontos volt, hogy megfelelő hozzáállással kezdjék a találkozót.

„Magas volt a koncentráltság már a legelejétől. Hárai Balázst pihentetni szerettük volna és Gór-Nagy Miklós is csak akkor állt be, amikor kezdtek fáradni a védőjátékosaink” – mondta a szakvezető, aki kifejtette, a centernek külső hallójárat-gyulladása, míg Gór-Nagynak húzódása van, ezért akarta őket minél többet pihentetni.

Märcz szerint a francia és az ausztrál meccs jól alakult, viszont az olaszok elleni találkozót is szerette volna megnyerni. Annak viszont örül, hogy kiélezett volt az az összecsapás, mert mentálisan építi a csapatot, és azt is remek tapasztalatnak nevezte, hogy kemény bíráskodást tapasztalhattak meg a játékosok az olasz meccsen.

Budapest, 2017. július 21. A magyar válogatott játékosai a férfi vízilabdatorna B csoportjában játszott Magyarország - Franciaország mérkőzésen a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 21-én. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

„Nagyon bekezdtünk, aztán tartottuk a különbséget. Most izgulunk egy kicsit, aztán meglátjuk, hogy az ausztrálok mit tudnak az olaszok ellen. Remélem, hogy eleget fognak tudni” – mondta Török Béla.

A negyeddöntőbe jutásért brazil-ausztrál, kazah-olasz, görög-japán és spanyol-orosz összecsapást rendeznek. A magyarok kedden ez utóbbi párharc továbbjutójával találkoznak a nyolc között.

Fina, férfi vízilabda-világbajnokság (Margitsziget), férfiak, 3. forduló:

B csoport:

Olaszország — Ausztrália 13-5 (5-2, 3-0, 2-3, 3-0)
Gól: Bodegas 3, Figlioli 3, Aicardi 2, di Fulvio 2, Fondelli 1, Presciutti 1, Renzuto Iodice 1, ill. Edwards 1, Fanno 1, Ford 1, Putt 1, Younger 1.

Magyarország — Franciaország 13-7 (6-1, 2-3, 3-1, 2-2)
Gól: Vámos 4, Varga 3, Zalánki 2, Erdélyi, Manhercz, Hosnyánszky, Gór-Nagy 1-1, illetve Marzouki 4, Camarasa 2, Izdinsky 1.

A végeredmény: 1. Magyarország 5 pont, 2. Olaszország 5, 3. Ausztrália 2, 4. Franciaország 0