Csoportelső lett a Szekszárd

A továbbjutását már korábban bebiztosító Szekszárd idegenben 27 ponttal nyert csütörtökön a német Keltern ellen a női kosárlabda Európa Kupa csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában. A Pécs és a DVTK is vereséggel zárt.

Ivana Dojkic a labdával. Fotó: FIBA

A szekszárdiak az első másodperctől kezdve kézben tartották a találkozó irányítását, látványosan, gyorsan kosárlabdáztak, s minden mutatóban felülmúlták a hazai pályán 83–48-ra legyőzött riválisukat. A kék-fehéreknél Erica McCall 21 ponttal és 7 lepattanóval, Marie Ruzicková 19 ponttal és 8 lepattanóval zárt. A szekszárdiak a lepattanócsatát 45:30-ra nyerték, s miközben a németek 10, a szekszárdiak 22 gólpasszt jegyeztek.

Így öt győzelemmel és egy vereséggel az élen végzett az I csoportban, és készülhet a nyolcaddöntőre.

Djokics Zseljko: „Ezen a meccsen játszottunk a legjobban, ami a tranzíciós játékot illeti. Jól és jó ritmusban dobtunk, és ki tudtuk használni magasságbeli fölényünket a palánkok alatt. Sikerült megállítanunk a hazaiak kisembereit, akik jól egy az egyeznek. Örülünk, hogy csoportelsőként jutottunk tovább.”

A csütörtöki játéknapon érintett másik magyar csapat, a Cegléd hazai pályán is simán kikapott a görög Olimpiakosztól, ezzel két győzelemmel és négy vereséggel a harmadik helyen végzett négyesében, és nem jutott tovább.

A csoportokból az első kettő és a négy legjobb harmadik folytathatja szereplését. A 24 csapatból rangsorolás után a legjobb nyolc – köztük a Szekszárd – egyből a nyolcaddöntőbe kerül, a 9-24. gárda pedig oda-visszavágó rendszerben rájátszást vív.

Női kosárlabda Európa Kupa, 6. forduló

I csoport:

Keltern (német)-Atomerőmű KSC Szekszárd 63-90 (18-21, 14-22, 12-24, 19-23)
Keltern: Brown 15, Jakobsone 9/3, Thomas 16/3, Cvitkovic 2, Joseph 11/9. Csere: Deura 5/3, Anderson 5/3.
Szekszárd: Studer Á. 8/6, Dojkic 13/3, Theodoreán, McCall 21, Ruzicková 19/6. Csere: Kiss 2, Marshall 8, Bálint 7/3, Krnjics 12.

G csoport:

VBW CEKK Cegléd-Olimpiakosz (görög) 54-78 (19-17, 12-23, 16-19, 7-19)

A Pécs és a DVTK is vereséggel zárt

A sorozatot hat vereséggel záró pécsiek a zárókörben saját közönségük előtt kaptak ki a spanyol La Seu csapatától, míg a miskolciak a kvartettet megnyerő francia Landres otthonában maradtak alul.

Vereségével a Diósgyőr visszacsúszott a csoport harmadik helyére, mert az La Seuval szembeni egymás elleni eredménye rosszabb.

Az, hogy a DVTK továbbjut-e, csak a csoportküzdelmek csütörtöki zárása után derül ki.

A csoportokból az első kettő és a négy legjobb harmadik jut tovább. A 24 csapatból a rangsorolás után a legjobb nyolc egyből a nyolcaddöntőbe kerül, a 9-24. gárda pedig oda-visszavágó rendszerben rájátszást vív.