Csoportelsőként jutott tovább a magyar válogatott

A magyar válogatott 33-23-ra legyőzte Spanyolország csapatát a Győrben zajló női junior kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, vasárnap.

Az első tíz percben aztán úgy nézett ki, hogy gyorsan eldöntik a mieink a csoportelsőség kérdését, ötgólos (7-2) előnyre tettünk szert. A védekezésünk sokkal jobban működött a korábban látotthoz képest, illetve elöl magabiztosan használtuk ki a helyzeteket, de a spanyol kapitány jó ütemben kért időt és összekapta csapatát. Zárkózott ellenfelünk, lépésről lépésre közeledett, nekünk pedig nem ízlett a nagyon magasan megnyitott spanyol fal.

Noha volt rá sansza, kettőnél közelebb nem férkőzött riválisunk, az első félidő végére pedig megint beleerősítettünk és hétgólos fórt építettünk.

A fordulás után okosan őriztük az előnyt, a spanyolok rendre megszenvedtek a góljaikért, amelyek nagy részét egyébként beállóból szerezték, a mieink ugyanakkor kiválóan éltek a gyors középkezdés fegyverével és sokszor erőlködés nélkül válaszoltak. Az utolsó tíz perchez elérve már nem volt kérdés a győzelem, s ezzel együtt a csoportelsőség, de Golovin Vlagyimir plusz kilencnél is időt kért még. Jól is tette, hiszen így a hajrában éles helyzetben gyakoroltathatott egyes figurákat. Ezzel együtt is hízott még a differencia – végül tíz góllal győztünk.

A házigazda magyarok legeredményesebb játékosa Kácsor Gréta volt hét góllal.

Kácsor Gréta: Az első két mérkőzésen nem azt nyújtottuk, amit mi valójában tudunk, de most a spanyolok ellen végre beért a munkánk gyümölcse. Szerintem sokkal jobban játszottunk, mint az előző meccseken. Nagyon jól bevált az egyik taktikai elemünk, miszerint ha gólt kapunk, akkor igyekszünk azonnal lerohanni az ellenfelet és góllal válaszolni 5-10 másodpercen belül. A védekezés is nagyon fontos, de azon vagyunk hogy ésszel ugyan, de rohamozzunk folyamatosan, ahogy tudunk. Örülök, hogy jól megy a csapatnak és nekem is, de konkrét céljaim nincsenek, nekem csak az a lényeg, hogy a csapat nyerjen, és egységesen csináljuk meg, meneteljünk. Ami még nagyon fontos volt és nagyon-nagyon köszönjük, az a szurkolás, és hogy ennyien voltak jelen. Nagyon kellett nekünk, és szerintünk a szurkoló mindig is a nyolcadik ember a pályán. Holnap szabadnapunk van, de közben taktikázunk, videózunk és természetesen készülünk a további mérkőzésekre, azonban kell egy kis pihenés is, ártani nem fog, az biztos.”

Tóth Nikolett: A születésnapom után egy nappal el sem tudtam volna képzelni ennél jobb mérkőzést. Nagyszerű volt egy ilyen hálás közönség előtt játszani, köszönjük a támogatást. A középdöntőben még intenzívebb mérkőzések várnak ránk, úgyhogy a holnapi napot azzal töltjük, hogy felkészüljünk Norvégia és Románia ellen.”

Arany Rebeka: Nagyon jól tudtuk alkalmazni a taktikát, amit megbeszéltünk a mérkőzésre. A legfontosabb, hogy nyertünk, az már másodlagos, hogy ma több góllal is hozzá tudtam járulni a győzelmünkhöz. Lépésről lépésre haladunk, úgyhogy még nem készültünk a középdöntős ellenfeleinkből, de a holnapi szabadnap erre lesz tökéletes. Mind Romániával, mind Norvégiával találkoztunk már nagyobb világversenyeken, szóval nem lesz teljesen új az a játék, amit ők képviselnek.”

Golovin Vlagyimir szövetségi edző csapata csütörtökön Montenegrót 27-18-ra, pénteken Ausztriát 39-31-re győzte le, vagyis százszázalékos mérleggel, csoportelsőként jutott a középdöntőbe, ahol kedden Norvégiával, szerdán pedig Romániával találkozik az Audi Arénában, 18.30-tól.

A magyarok a továbbjutással biztosították részvételüket a jövő nyári, romániai U20-as világbajnokságon.

Női junior kézilabda Eb

C csoport, 3. forduló:

Magyarország-Spanyolország 33-23 (18-11)
Gól: Kácsor Gréta 7, Tóth Nikolett 5, Arany Rebeka 5, Pál Tamara 3(3), Simon Armilla 3, Stranigg Zsófia 3, Bánfai Kíra 2, Vámos Petra 2, Albek Anna 1, Kellermann Dóra 1, Kuczora Csenge 1, ill. Paula Arcos Poveda 8, Alba Chiarra Spugnini Santome 6, Moreno Lahore 2, Morales Rodriguez 2, Loidi Etxaniz 1, Bengoetxea Erriondo 1, Palomo Pineda 1, Sobrepera Casol 1, Valina Guerra 1.

Forrás: Fradi.hu/MKSZ