Curling csapat vb: fordulatos meccsen vereség Svájc ellen

A magyar válogatott fordulatos összecsapáson 10–6-ra kikapott a svájci együttestől az Aberdeenben zajló curling vegyescsapat-világbajnokságon hétfőn.

A Tatár Lőrinc, Joó Linda, Kalocsay Ottó Dániel, Kalocsai-van Dorp Vera összeállítású alakulat a viadal eredményközlő oldala alapján két endig még vezetett, ám utána 3–0-s svájci részsikerrel fordult a kocka. A folytatásban is jól tartotta magát a magyar egység, és az ötödik end végén egyenlített (3–3). A hatodik játékrészben remekelt a válogatott, 3–0-t produkált, ám az esélyesebb rivális 5–0-val válaszolt.

A záró end így a svájciak 8–6-os előnyéről indult, ebben pedig ismét ők voltak a jobbak.

A mieink a szombati nyitó napon 9–3-ra kaptak ki a házigazda skótoktól, vasárnap Szlovákiát 7–2-re, Luxemburgot 8–1-re győzték le. Így aztán a 9 csapatos C-csoportban jelenleg holtversenyben a 4. helyen állnak.

A vb-n négy csoportban zajlanak a küzdelmek, az elsők a negyeddöntőbe jutnak, míg a második és harmadik helyezettek a negyeddöntőbe jutásért mérkőznek.