Dánia és Franciaország is hibátlan maradt

Debrecenből a világbajnok dán, Szegedről az olimpiai bajnok francia válogatott jutott tovább százszázalékos teljesítménnyel a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságon.

Az észak-macedón Cvetan Kuzmanoszki (b), Filip Taleszki (b2) és Goran Krstevszki (j), valamint Rene Antonsen, a dán válogatott játékosa (k) a debreceni Főnix Arénában. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A csoportkör harmadik, utolsó fordulójának hétfői játéknapján a debreceni helyszín utolsó meccsének nem volt tétje, ugyanis a dánok már korábban biztosították első helyüket és továbbjutásukat, az északmacedónok pedig nem mozdulhattak el az utolsó pozícióból.

Ennek ellenére utóbbiak rendkívül motiváltan és jól kezdtek (4-0), ám a világbajnok a 13. percben egyenlített, majd Niclas Kirkelökke vezérletével egy 6-1-es sorozat végén a vezetést is átvette.

Sokkal hatékonyabban támadott Dánia, és gyors, pontos ellenakciói végén szinte mindig betalált, így a szünetben magabiztosan, 15-11-re vezetett.

A második félidőben sem vettek vissza az iramból a skandinávok, ezért nem változott a játék képe, a különbség tovább nőtt. Az északmacedón szurkolók az újabb vereség és a kiesés ellenére ezúttal is nagyszerű hangulatot teremtettek a Főnix Arénában. Honfitársaik nem igazán tudták tartani a lépést a vb-címvédővel, az 52. percben már tíz gól volt a különbség, ami meg is maradt a végéig (31-21).

Nikola Karabatic, a francia (b) és Mijajlo Marsenic, a szerb válogatott játékosa a szegedi Pick Arénában. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Szegeden az olimpiai bajnok franciák 29-25-re nyertek Szerbia ellen

Előbbi csapat – a dánokhoz hasonlóan – százszázalékos teljesítménnyel jutott tovább, utóbbi kiesett. A Telekom Veszprém francia irányítója, Kentin Mahé hat gólt lőtt, klubtársa, a szerb Vladimir Cupara tíz lövést védett. A Pick Szeged jobbszélsője, Bogdan Radivojevic a mezőny legeredményesebb játékosaként hétszer talált be.

Kassán a norvégok 35-29-re győzték le Litvániát. A Szeged norvég kézilabdázói közül Kent Robin Tönnesen egy, Alexander Blonz két gólt szerzett.

Öt német játékos koronavírusos

A német szövetség bejelentése szerint Andreas Wolff, Kai Häfner, Luca Witzke, Timo Kastening és Lukas Mertens fertőződött meg, így Julius Kühnnel és Hendrik Wagnerrel együtt hét játékos nem állhat Alfred Gislason szövetségi kapitány rendelkezésére kedden.

A németek ellenfele Pozsonyban a lengyel válogatott lesz a csoportkör utolsó fordulójában. A meccs tétje a D csoport első helyének megszerzése, ugyanis már mindkét együttes biztosította továbbjutását a középdöntőbe.

A megfertőződött kézilabdázókat elkülönítették, a szövetség pedig a Bundesliga-klubokkal és az európai szövetséggel egyeztet új játékosok becseréléséről.

A kontinenstorna szabályai szerint akinek pozitív lesz a tesztje, legalább öt napig karanténban kell maradnia, és ezután is csak két negatív PCR-teszttel állhat újra edzésbe.

Sérülés és koronavírusos megbetegedés miatt korábban már elveszítette hét játékosát Gislason kapitány.

Férfi kézilabda Európa-bajnokság

Csoportkör, 3. (utolsó) forduló

A csoport (Debrecen):

Dánia – Észak-Macedónia 31-21 (15-11)
Montenegró-Szlovénia 33-32 (16-19)

A végeredmény: 1. Dánia 6 pont, 2. Montenegró 4, 3. Szlovénia 2, 4. Észak-Macedónia 0

C csoport (Szeged):

Franciaország-Szerbia 29-25 (16-7)
Horvátország-Ukrajna 38-25 (18-13)

A végeredmény: 1. Franciaország 6 pont, 2. Horvátország 4, 3. Szerbia 2, 4. Ukrajna 0

E csoport (Pozsony):

Svédország-Csehország 27-27 (12-11)
Spanyolország – Bosznia-Hercegovina 28-24 (12-14)

A végeredmény: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Svédország 3 (85-77), 3. Csehország 3 (80-74), 4. Bosznia-Hercegovina 0