Dániában is győzött a Tatabánya

Tatabanya
A Tatabánya csapata 29-26-ra győzött a dán KIF Kolding otthonában a férfi kézilabda EHF Kupa csoportkörének negyedik fordulójában, szombaton este Horsensben.

A Tatabánya csapatkapitánya, a válogatott jobbszélső Harsányi Gergely térdsérülés miatt ezúttal sem léphetett pályára.

Montenegrói légiósa, Milos Bozovic vezérletével eleinte jól tartotta magát a vendégcsapat, de az első félidő közepén a Kolding már négy góllal vezetett. A hajrában felzárkózott a Tatabánya, de egyenlítenie ekkor még nem sikerült, mert kettős emberhátrányba került (16-14).

A magyar együttes a második felvonásban jól teljesített, az 52. percben átvette a vezetést (22-23), majd remek hajrával három góllal nyert, így nagy lépést tett a negyeddöntőbe jutás felé.

A Tatabánya március 25-én az izraeli bajnok Makkabi Tel-Aviv otthonában folytatja kupaszereplését.

Férfi kézilabda EHF Kupa, csoportkör, 4. forduló, C csoport:

KIF Kolding (dán) – Grundfos Tatabánya KC 26-29 (16-14)
KIF: Cleverly, Hvidt (kapusok), Augustinussen 1, Björnshauge 1, Daugard, Garcia Robledo 2, Igropulo 5, Jorgensen, Kristiansen, Mindegia, Peschardt 2, Rocha 5, Spellerberg 8, Stenmalm 1, Viudes 1. Edző: Carlos Ortega.
Tatabánya: Székely, Tóth M. (kapusok), Bozovic 7, Dénes, Grigoras 3, Ilyés, Juhász Á. 3, Leimeter 2, Nagy Sz., Pásztor Á. 1, Sipos, Szöllősi Ba. 1, Szöllősi Sz. 1, Vranjes 3, Vujovic 8. Edző: Vladan Matics.

A csoport állása: 1. Tatabánya 6 pont/4 mérkőzés, 2. SC Magdeburg (német) 5/3, 3. KIF Kolding 3/4, 4. Makkabi Castro Tel-Aviv (izraeli) 0/3

A csoportok első két helyezettje jut a negyeddöntőbe.