Debrecenbe látogat az éllovas Ferencváros

Az éllovas Ferencváros a negyedik helyezett Debrecen vendégeként lép pályára a Nagyerdei Stadionban a labdarúgó OTP Bank Liga hétvégi, 21. fordulójában szombaton.

Az összecsapás nem ígérkezik könnyűnek a zöld-fehérek számára, ugyanis a legutóbbi hat egymás elleni találkozóból öt döntetlen született egy ferencvárosi siker mellett.

2017. november 4-én a Ferencváros hazai pályán 2-1-re nyert a DVSC ellen, előtte három 0-0-ás döntetlent játszott egymás ellen a két gárda. Azóta két újabb döntetlen (1-1, 2-2) született.

A Debrecen utoljára 2016. április 2-án tudta legyőzni a zöld-fehéreket (2-1), akkor Takács Tamás kétszer vette be Dibusz kapuját.

A forma szintén nem a hajdúságiak mellett szól: idei két bajnoki mérkőzésén a DVSC gólt nem szerzett, és csupán egy ponttal gazdagodott.

Herczeg András, a DVSC vezetőedzője: „Tisztában vagyunk vele, hogy a Ferencvárost tartják a mérkőzés esélyesének, de szeretnénk jó teljesítményt nyújtani, jó eredményt elérni és meglepetést okozni, ennek szellemében készültünk a szombati rangadóra. A Groupama Arénában rendezett összecsapáson nagyon jól játszottunk, amelynek köszönhetően 2-2-t értünk el, nyilván hazai pályán is jó eredményre törekszünk. Az FTC-nek több új labdarúgója is van, nem tudjuk, mennyire illeszkedtek be a zöld-fehérek játékába, továbbá azt sem, milyen felállásban játszanak majd. Próbálunk alkalmazkodni a helyzethez, védekezésben és támadásban is megvan az elképzelésünk. Szeretnénk kiszolgálni a közönséget a Nagyerdei Stadionban, ahol mint mindig, ezúttal is remek hangulat várható, hisz mind a két csapat kiváló szurkolótáborral rendelkezik.”

A címvédő, a tabellán második MOL Vidi FC mindkét 2019-es mérkőzését elvesztette az OTP Bank Ligában, ráadásul saját közönsége előtt. Ezúttal idegenben játszik, az MTK vendégeként javíthat a székesfehérvári együttes.

A harmadik helyen álló Honvéd a kieső helyen álló DVTK-hoz látogat. A sereghajtó, egyre kilátástalanabb helyzetbe kerülő Haladás a Mezőkövesdet fogadja, mindkét fél hat bajnoki mérkőzés óta nyeretlen.

Az M4 Sport a Debrecen-Ferencváros, valamint az MTK-MOL Vidi FC mérkőzést adja élőben, a többi találkozó az m4sport.hu oldalon lesz látható. A Kossuth Rádióban a 17 órás mérkőzések hajrájáról adnak Körkapcsolást 18.30-tól, míg az m4sport.hu-n található linken 17 órától mindkét félidőről közvetítenek az online felületen. A 20.11-es Sportvilágban az MTK-MOL Vidi FC összecsapást közvetítik.