Debreceni bravúr, FTC-siker a jégkorong Erste Ligában

A rájátszásba jutásért harcoló DEAC 4-2-re legyőzte a második helyen álló vendég Budapest Jégkorong Akadémia HC-t, míg a magyar bajnoki címvédő Ferencváros nyert Dunaújvárosban az Erste Liga keddi játéknapján.

Nagy Gergő
Fotó: DAB/Anda Fábián

A debreceniek az első harmad derekán 49 másodperc alatt dupláztak, és ezt az előnyüket biztosan őrizték a lefújásig.

A listavezető FTC a meccs felére épített fel kétgólos előnyt, de a playoffba kerülésért küzdő Dunaújváros keményen tartotta magát. A vendégek a hajrában még két gólt ütöttek, és hazavitték a három pontot.

Niko Eronen, a DAB vezetőedzője

„Az első harmadban mindkét csapat kivárt, hogy mi történik ma, s milyen meccs is lesz ez, s bár megvolt a lehetőségünk emberelőnyből, ők voltak azok, akik egyből kihasználták a fórt, amikor megkapták az első előnyt. A második harmadban úgy éreztem, mindkét csapat elkezdett játszani, lerúgták a rozsdát a játékosok a lábukról, míg a harmadikban megvoltak a lehetőségeink, visszajöttünk egy gólra, de egy nagyon könnyelmű hibát követtünk el a negyedik gól előtt. Túl izgatottak voltunk a támadó harmadban, elvesztettük a helyünket, megnyitva nekik a lehetőséget egy kettő az egyes helyzetre, majd jött egy korongeladás, s ezt követően éreztem, hogy innen már túl nehéz lesz visszajönni. Végre lesz pár napunk pihenni és felkészülni, sok meccset játszottunk két hét alatt, de jól kell töltenünk ezt az időszakot, s biztosnak kell lennünk abban, hogy fizikálisan és mentálisan is készen állunk majd a szombati kihívásra, most már ez a legfontosabb számunkra.”

Fodor Szabolcs, az FTC vezetőedzője

„Nem volt ez ennyire sima, sokáig szoros volt a meccs. Sosem egyszerű itt játszani és ez ma is ugyanígy volt, de szerencsére 3-2 után egy kicsit meg tudtunk újulni, és ott sikerült még két gólt lőni. Nagyon fontos pontokról volt szó, ezért nagyon örülünk, hogy sikerült a három pontot hazavinni. Nem tökéletes még a játékunk, s bár jövünk ki a hullámvölgyből, még nem tartunk ott, ahol a hullámvölgy előtt voltunk. Az már jó, hogy nincs annyi nagy hibánk, mint korábban, kevesebb hibát vétünk rossz helyeken, s bár azért ez ma is megvolt, de nem annyi mint előtte. A helyzeteinket is végre be tudtuk ütni, s mindig tudtunk plusz egy gólt szerezni, amikor ránk jött az Újváros, s ez adott egy magabiztosságot ahhoz, hogy a végére ne legyünk olyan görcsösek.”