Diego Costa a 91. percben egyenlített ki

Diego Costa. Fotó: sportinglife.com

Az őszi 0-0 után a Stamford Bridge-en 1-1-et játszott egymással a Chelsea és a Manchester United.

A Stamford Bridge-en először csapott össze a két holland szakvezető, Guus Hiddink és Louis van Gaal. Érdekesség, hogy az 1998/99-es szezonban Spanyolországban két El Clásicón csaptak össze egymással. A madridi 2-2-es döntetlen után 1999. február 14-én van Gaal csapata három góllal nyert a Real Madrid ellen.

De vissza Londonba, az első húsz percben vendéghelyzeteket láthatott a nagyérdemű. Thibaut Courtois első két könnyebb védése után a francia Anthony Martial lövését a bal felsőből kellett kihalásznia a Chelsea belga kapusának.

A 29. percben egy hazai szöglet után Nemanja Matics fejsét hárította De Gea. A 33. percben Oscar lőtt kapu fölé.

A gólnélküli első félidő után Guus Hiddink az 55. percben Oscar helyére Eden Hazard-t állította be, majd a megsérült Zoumát Gary Cahill váltotta.

A 61. percben Borthwick-Jackson beadását Rooney tette Jesse Lingard elé, aki fordulásból kilőtte a bal felső sarkot (0-1).

Juan Mata, Wayne Rooney és Jesse Lingard. Fotó: sportinglife.com

A 68. percben Ivanovics bombaerejű lövését hárította De Gea. A 89. percben Willian szabadrúgását Diego Costa fejelte kapu fölé.

Végül a 91. percben Diego Costa kapott középen kiugratást, Borthwick-Jackson nem tudta szerelni, így a spanyol csatár az üres kapuba passzolt (1-1). A 96. percben Diego Costa akár a meccset is eldönthette volna, de a rövid sarokra tartó lövésére leért De Gea.

Diego Costa január 24-én az Emirates Stadionban szerzett győztes gólt az Arsenal ellen, míg ezúttal egy pontot mentett a Chelsea-nek.