Dimitrov hajnali kettőig játszott

Grigor Dimitrov. Fotó: Ben Solomon/Tennis Australia

Az Ausztrál Nyílt Teniszbajnokságon a férfiaknál és a nőknél is kialakult a legjobb 16 mezőnye.

Szombaton a férfiaknál a mindössze 19 éves Alexander Zverev állt ellen Rafael Nadalnak, a fiatal német teniszező kétszer is vezetett a 9. helyen kiemelt spanyol játékos ellen, ám a döntő játszmában egy vádlihúzódás után már visszaesett a játéka. Rafael Nadal következő ellenfele Gael Monfils lesz, a 6. helyen kiemelt francia teniszező az idei Ausztrál Openen csak az ukrán Dolgopolov ellen veszített el egy játszmát. Monfils tavaly negyeddöntőt játszott Melbourne-ben, ahol a legjobb nyolc között a kanadai Milos Raonictól kapott.

Nadal eddgi 12-szer győzte le Monfilst, míg a francia mindössze két győzelemmel rendelkezik a spanyol világklasszis ellen.

A Novak Djokovicsot búcsúztató Denis Istomin tovább folytatta menetelését, az üzbég játékos döntő szettben nyert a spanyol Pablo Carreno Busta ellen. Istomin következő ellenfele az a Grigor Dimitrov lesz, aki csak éjfél után lépett pályára, ám mindössze 2 óra 2 perc alatt, sima három szettben győzte le Richard Gasquet-t. Az üzbég és a bolgár játékos között 100 hely van a világranglsitán Dimitrov javára, ám mostani formája alapján Istomin sem esélytelen.

Tavaly a legjobb 32 között David Goffin 6:1, 3:6, 7:6(2), 7:5 arányban nyert Dominick Thiem ellen, a belga és az osztrák játékos idén egy körrel később játszik ismét egymás ellen. A Roland Garros negyeddöntőjében Thiem 4:6, 7:6(7), 6:4, 6:1 arányban nyert.

A nőknél kisebb meglepetésre kiesett Dominika Cibulkova, Timea Bacsinszky és Jelena Vesznyina is. Karolina Pliskova az első szett elbukása után 6:0-val egyenlített ki Jelena Ostapenko ellen, ám a döntő szettben a cseh teniszező sokat hibázott, így végül csak 10:8-ra tudott nyerni. Karolina Pliskova következő ellenfele a hazaiak kedvence Daria Gavrilova lesz, aki Timea Bacsinszky-t győzte le három szettben. Karolina Pliskova 2015-ben Miamiban, míg tavaly Eastbourne-ben győzte le Gavrilovát.

A legjobb 16-ba bejutott négy teniszezőnő közül ketten egymás ellen játsznak. A 21 éves Jennifer Brady ellenfele a 34 éves Mirjana Lucic-Baroni lesz. A Dortmundban született horvát játékos az előző körben Agnieska Radwanskát búcsúztatta, míg Brady a 3. fordulóban Jelena Vesznyina skalpját szerezte meg.

Ausztrál Open

Férfiak, 3. forduló:

Gael Monfils (francia, 6.) – Philipp Kohlschreiber (német, 32.) 6:3, 7:6(1), 6:4
Rafael Nadal (spanyol, 9.) – Alexander Zverev (német, 24.) 4:6, 6:3, 6:7(5), 6:3, 6:2
Roberto Bautista Agut (spanyol, 13.) – David Ferrer (spanyol, 21.) 7:5, 6:7(6), 7:6(3), 6:4
Milos Raonic (kanadai, 3.) – Gilles Simon (francia, 25.) 6:2, 7:6(5), 3:6, 6:3
Dominick Thiem (osztrák, 18.) – Benoit Paire (francia) 6:1, 4:6, 6:4, 6:4
David Goffin (belga, 11.) – Ivo Karlovic (horvát, 20.) 6:3, 6:2, 6:4
Grigor Dimitrov (bolgár, 15.) – Richard Gasquet (francia, 18.) 6:3, 6:2, 6:4
Denis Istomin (üzbég) – Pablo Carreno Busta (spanyol, 30.) 6:4, 4:6, 6:4, 4:6, 6:2

Nyolcaddöntő:

Andy Murray (brit, 1.) – Mischa Zverev (német)
Roger Federer (svájci, 17.) – Kei Nishikori (japán, 5.)
Stan Wawrinka (svájci, 4.) – Andreas Seppi (olasz)
Jo-Wilfried Tsonga (francia, 12.) – Daniel Evans (brit)
Gael Monfils (francia, 6.) – Rafael Nadal (spanyol, 9.)
Roberto Bautista Agut (spanyol, 13.) – Milos Raonic (kanadai, 3.)
Dominick Thiem (osztrák, 18.) – David Goffin (belga, 11.)
Denisz Istomin (üzbég) – Grigor Dimitrov (bolgár, 15.)

Nők, 3. forduló:

Karolina Pliskova (cseh, 5.) – Jelena Ostapenko (lett) 4:6, 6:0, 10:8
Daria Gavrilova (ausztrál, 22.) – Timea Bacsinszky (svájci, 12.) 6:3, 5:7, 6:4
Jennifer Brady (amerikai) – Jelena Vesznyina (orosz, 14.) 7:6(4), 6:2
Mirjana Lucic-Baroni (horvát) – Maria Sakkari (görög) 3:6, 6:2, 6:3
Jekaterina Makarova (orosz, 30.) – Dominika Cibulkova (szlovák, 6.) 6:2, 6:7(3), 6:3
Johanna Konta (brit, 9.) – Caroline Wozniacki (dán, 17.) 6:3, 6:1
Barbora Strycova (cseh, 16.) – Caroline Garcia (francia, 21.) 6:2, 7:5
Serena Williams (amerikai, 2.) – Nicole Gibbs (amerikai) 6:1, 6:3

Angelique Kerber (német, 1.) – Coco Vandeweghe (amerikai)
Sorana Cirstea (román) – Garbine Muguruza (spanyol, 7.)