A Diósgyőr nyerte a kiesési rangadót

A sereghajtó Diósgyőri VTK 2-1-re győzött a szintén kieső helyen álló Budafoki MTE vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

A duplázó Asmir Suljic a labdával

A házigazda budafokiak birtokolták többet a labdát az első félidőben, de a támadó harmadban rengeteg hibát követtek el, így nagy helyzetet nem tudtak kidolgozni. A vezetést a sereghajtó Diósgyőr szerezte meg, egy labdaszerzést követő beadás után Asmir Suljic fejelt a hálóba. A borsodiak akár meg is duplázhatták volna előnyüket, ugyanis a Budafokot kissé megfogta a bekapott gól.

Nem sokkal a fordulást követően egyenlített a hazai gárda, de nem örülhetett sokáig, mivel Suljic öt percen belül másodszor is betalált. A Diósgyőr kontrákra rendezkedett be, meg is voltak a lehetőségei a találkozó eldöntésére, de kimaradtak a helyzetei. A Budafok az utolsó pillanatig hajtott az egyenlítésért, de az eredmény nem változott.

Csizmadia Csaba, a BMTE vezetőedzője: „Támadó szellemben kezdtük a mérkőzést, mert nyerni szerettünk volna. A DVTK talált egy gólt, addig 2,5-3 ziccert alakítottunk ki. Ezt követően a DVTK átvette az irányítást, mert kissé megilletődötté váltunk. Úgy jöttünk ki a második félidőre, hogy ezt a mérkőzést meg lehet nyerni, és rögtön egy az egyben vittük a labdát a kapusra, és sorolhatnám a számtalan helyzetünket, ugyanakkor a DVTK-nak is volt 2-3 kontrája. Kulcsmomentum volt a 2-1-nél kihagyott ziccer, illetve egészen másként alakulhatott volna a találkozó, ha vezetni tudunk. Büszke vagyok a srácokra, mert azt csinálták, amit kértünk tőlük, a ziccerekben viszont nem tudunk segíteni a döntésben. Ilyen a foci, a rengeteg kihagyott helyzet megbosszulta magát. Egy rossz szót nem mondhatok a srácokra, becsületesen küzdöttek, jól játszottak, a tévénézők egy jó mérkőzést, és domináns Budafokot láttak. Négy mérkőzés maradt hátra, nem adjuk fel, küzdeni fogunk a végéig.”

Zoran Zekić, a DVTK vezetőedzője: „Nagyon nehéz mérkőzést játszottunk, jár a gratuláció mindkét csapatnak, hiszen a Budafok és mi is nagyot küzdöttünk. Nagyon hálás vagyok a csapatnak, komoly tartásról tettünk tanúbizonyságot ebben a nehéz helyzetben. Jól játszottunk, sok helyzetet alakítottunk ki, azonban nem voltunk elég nyugodtak a 16-os előterében és azon belül, ezért nem tudtuk lezárni a mérkőzést. Amikor sok helyzetet kihagytunk, bevallom őszintén, hogy eszembe jutott az előző Budafok elleni találkozó, amikor a 96. percben veszítettünk pontokat, és több balszerencsés pillanatunk is volt tavasszal. Hála Istennek most másként alakult a végjáték. A legfontosabb, hogy nyertünk, és továbbra is életben vagyunk, ám nincs idő pihenni, szerdán újabb mérkőzés vár ránk. Már eddig is 16 ponttal többet szereztünk, mint az ősszel, de a folytatásban már nem az ellenfelet kell nézni, hanem gólt kell lőni, és újabb győzelmeket aratni. Voltak már hasonló pillanataink, amikor felzárkózhattunk volna, de akkor nem tudtuk megragadni az alkalmat, bízom benne, most másként lesz.”