Diósgyőri győzelmével már harmadik a Vidi

A címvédő MOL Vidi FC egygólos győzelmet aratott a Diósgyőri VTK vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga kilencedik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

Huszti Szabolcs szerzett győztes gólt. Fotó: molvidi.hu

A Diósgyőr kezdte jobban a mérkőzést, az első tíz percben két helyzet is adódott a hazaiak előtt, de egyiket sem sikerült gólra váltaniuk. Ezt követően viszont a címvédő átvette az irányítást, de a vezetést a székesfehérváriaknak sem sikerült megszerezniük, mivel Huszti és Stopira is ziccert hibázott. A szünet előtt alább hagyott a lendület, ebben a periódusban az egyetlen érdemi lehetőség Huszti előtt adódott, de célt tévesztett 14 méterről.

A színvonal és a tempó a folytatásban sem emelkedett, s bár mezőnyben a DVTK egyenrangú partnere volt a Vidinek, utóbbi sokkal veszélyesebben futballozott, elsősorban Huszti beadásainak köszönhetően. A korábbi válogatott játékos fordított helyzetben nem hibázott, Pátkai beadását követően közelről fejelt a kapuba. A játékrész közepén egyáltalán nem forogtak veszélyben a kapuk, s bár a miskolciak a hajrában mezőnyfölénybe kerültek, csak egy komoly lehetőséget tudtak kidolgozni a stabilan védekező Vidi ellen, így ismét pont nélkül maradtak.

A székesfehérváriak sikerükkel már harmadik helyen állnak, ráadásul egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak, mint a második Budapest Honvéd, amely eddig egy ponttal gyűjtött többet.

Az utolsó előtti helyen álló miskolciak már négy bajnoki találkozó óta nyeretlenek.

Fernando Fernandez: „Nagyon jó mérkőzést láttunk, ahol mindkét csapat igyekezett jó focit játszani, és meg szerette volna szerezni a 3 pontot. Gratulálok a játékosoknak, mert az egész héten gyakoroltakat próbálták megvalósítani. Készültünk a kontratámadásokra, mert a Vidi szélső védői sokat támadnak, és van mögöttük terület. A második félidőben két-három tiszta kontrát is vezethettünk, még 0-0-nál is megszerezhettük volna a vezetést, ha pontosabb passzokkal, gyorsabb játékkal tudjuk befejezni. A Vidi elleni meccsekben benne van a győzelem, a döntetlen és a vereség is, ma az utóbbi történt, de legalább egy pontot megérdemeltünk volna.”

Marko Nikolis: „Nagyon jó érzés Miskolcon játszani, másodszor járok a csodaszép új stadionban, jó hangulat, igazi foci atmoszféra fogadott ezúttal is minket. Megérdemeltük a győzelmet, a mérkőzés első felében mi voltunk a jobbak, csak a gólszerzés nem sikerült. A győzelem érdekében vállaltunk némi kockázatot, Fiola helyett a támadóbb szellemű Milovanov állt be. Gratulálok a játékosaimnak, mert kemény szériában vagyunk, egy hét alatt a harmadik győzelmünket arattuk a Cigánd a Mezőkövesd és a DVTK ellen. Gratulálok a hazai csapatnak is, mert jó mérkőzést játszottunk. Igazából az utolsó 3-4 percben aggódtam egy kicsit, mert a futball íratlan szabály szerint a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat, szerencsére most nem ez történt. Nincs sok időnk ezen a mérkőzésen gondolkodni, mert jön a következő, és december 14-ig így is lesz.”