Djokovics és Cicipasz is kiesett a nyolcaddöntőben

Nagy meglepetésre a nyolcaddöntő jelentette a végállomást Novak Djokovicsnak a Miamiban zajló ATP 1000-es tenisztornán, ugyanis a szerb világelső egy megnyert szett után két játszmát is elvesztett a spanyol Roberto Bautista ellen, így búcsúzott a viadaltól.

Djokovics az első szettben remekelt a Bautista elleni nyolcaddöntőben. A szerb világelső ugyanis hamar elhúzott 5:0-ra, majd nem sokkal később, egészen pontosan harminchárom perccel a meccs kezdete után már a 6:1-re megnyert játszmának örülhetett.

A második felvonásra már a huszonkettedik helyen kiemelt spanyol kiválóság is magára talált. Igaz, rögtön az első gémet adogatóként elveszítette, azonban a következő játékot fogadóként nyerte meg, így a felek fej-fej mellett haladtak egészen az esőszünetig, ekkor ugyanis Bautista vezetett 5:4-re. Habár a kényszerpihenő után Djokovics még egyenlített, ezt követően riválisa két játékot nyert sorozatban, igy 7:5-tel behúzta a játszmát.

A döntő szett harmadik játékában aztán Djokovics két bréklabdát is elpuskázott, ami meg is bosszulta magát. A következő gémben ugyanis hátrányba került, és igaz, az első adandó alkalommal kiegyenlített, de a hatodik játékot ismét fogadóként bukta el, és utólag kiderült, ezzel a meccset is elveszitette. Bautista 1:6, 7:5, 6:3-mal lépett tovább, a negyeddöntőben pedig a címvédő John Isner lesz az ellenfele.

Djokovicshoz hasonlóan Sztefanosz Cicipasz is jól kezdte a nyolcaddöntőt. A Denis Shapovalov elleni meccsen ugyanis az első szettben a görög remekül adogatott, ráadásul a hetedik játékot fogadóként nyerte meg, így 6:4-gyel bezsebelte a játszmát. A folytatásban azonban a nyolcadik helyen kiemelt tehetség játéka visszaesett, a mindössze tizenkilenc esztendős kanadai ezt ki is használta, hamar kettős brékelőnybe került, és igaz, 5:1 után egyszer ő is elveszítette a szervagémjét, de ez is belefért neki, ugyanis ezt a felvonást így is megnyerte 6:3-ra. A döntő szettben mindkét fiatal nagyon figyelt az adogatásaira, a felek még csak bréklabdáig se jutottak el, ennek pedig az lett a vege, hogy a tie breaknek kellett eldöntenie a meccs sorsát. A rövidítésben Shapovalov bizonyult koncentráltabbnak – 7-3-ra nyerte a mérkőzés ezen szakaszát -, így végül 4:6, 6:3, 7:6-tal bejutott a negyeddöntőbe, ahol a David Goffint két szoros szettben búcsúztató Frances Tiafoe ellen kell majd megküzdenie.

Miami Open presented by Itau

Férfiak, nyolcaddöntő:

Roberto Bautista Agut (spanyol, 22.)-Novak Djokovics (szerb, 1.) 1:6, 7:5, 6:3
John Isner (amerikai, 7.)-Kyle Edmund (brit, 19.) 7:6(5), 7:6(3)
Felix Auger-Aliassime (kanadai, Q)-Nikoloz Basilasvhili (georgiai, 17.)
Borna Coric (horvát, 11.)-Nick Kyrgios (ausztrál, 27.) 4:6, 6:3, 6:2
Kevin Anderson (dél-afrikai, 6.)-Jordan Thompson (ausztrál) 7:5, 7:5
Danyiil Medvegyev (orosz, 13.)-Roger Federer (svájci, 4.)
Denis Shapovalov (kanadai, 20.)-Sztefanosz Cicipasz (görög, 8.) 4:6, 6:3, 7:6(3)
Frances Tiafoe (amerikai, 28.)-David Goffin (belga, 18.) 7:5, 7:6(6)