Negyedszer lesz Djokovics-Federer döntő Cincinnatiben

Roger Federer lesz Novak Djokovics ellenfele a Cincinnatiben zajló ATP 1000-es tenisztorna döntőjében, miután David Goffin a második szettben feladta a svájci klasszis elleni meccset.

Mind Roger Federer, mind David Goffin egy háromszettes meccset vívott Cincinnatiben, de míg a svájci előző nap tartott maratoni csatát Stanislas Wawrinkával, addig a belgától még a második fordulóban vett el szettet Benoit Paire.

Kettejük első hat meccsét Federer nyerte, ám legutóbb a londoni világbajnokságon Goffin megtörte ellene a rossz sorozatát. Cincinnatiben az első szettben mindketten biztosan hozták a szerváikat, 6:5-nél Goffin három játszmlabdát is hárított. A tie-breakben a belga egyből pontot nyert fogadóként, de a játszma Federeré lett, köszönhetően annak, hogy ő háromszor vette el ellenfele szerváját.

A második játszma a vártnál rövidebb lett, mindketten hozták az első adogatásukat. Utána azonban a vállsérüléssel bajlódó Goffin jelezte, hogy nem tudja tovább folytatni, így Federer került be a fináléba, ahol Novak Djokoviccsal találkozik.

A tizenháromszoros Grand Slam-bajnok már ötször kapott lehetőséget a sorstól arra, hogy elhódítsa az Ohio állambeli város 1000-es tornájának trófeáját, de ez még nem sikerült neki. Ahhoz, hogy Djokovics újból próbálkozhasson, először Cilicet kellett felülmúlnia, aki 2016-ban megnyerte a Western & Southern Opent.

A nyitó etapban kiegyenlített küzdelmet láthatott a nagyérdemű, és mindössze egyetlen brék döntött: az pedig a szerb klasszis nevéhez fűződött, aki így behúzta a szettet. A folytatásban viszont az idei AusOpen-döntős kapcsolt rá, kétszer is elvette riválisa adogatását, és bár a tizedik kiemelt szépíteni tudott, a horvát 6:3-mal egyenlített, és kiharcolta a döntő felvonást.

Ott egy oda-visszabréket követően benne volt a levegőben, hogy nem jutnak dűlőre az urak, és rövidítésbe torkollik a találkozó, ám Djokovics 4:3-as fórnál gémet nyert fogadóként, majd kiszerválta a meccset, így pályafutása során hatodszor biztosította helyét a Cincinnati Masters fináléjában. Hogy karrierjében először sikerül-e a végső diadal, az vasárnap kiderül.

Djokovics és Federer 46. alkalommal játszik egymás ellen, az állás 23-22 a szerb teniszező javára. Legutóbb, másfél évvel ezelőtt az Ausztrál Open elődöntőjében Djokovics 6:1, 6:2, 3:6, 6:3 arányban nyert a svájci klasszis ellen.

A két teniszező Cincinnatiben már három alkalommal játszottak a döntőben egymás ellen: 2009-ben, 2012-ben és 2015-ben is Federer nyert két játszmában.

Western & Southern Open

Férfiak, elődöntő

Novak Djokovics (szerb, 10.)-Marin Cilic (horvát, 7.) 6:4, 3:6, 6:3
Roger Federer (svájci, 2.)-David Goffin (belga, 11.) 7:6(3), 1:1-nél Goffin feladta.

Simona Halep 2015 és 2017 után ismét döntőt játszhat Ohióban

Simona Halep két szettben jobbnak bizonyult Arina Szabalenkánál a cincinnati prémium női tenisztorna elődöntőjében, így ő lesz Kiki Bertens ellenfele a vasárnapi fináléban.

Kiki Bertens némi meglepetésre felülmúlta Petra Kvitovát, így szombat késő este már csak az volt a kérdés, ki lesz a holland leányzó ellenfele a vasárnapi aranymeccsen.

Ehhez Halep tette meg az első lépést, aki 1:1-es állásnál brékelni tudott, és bár riválisa egyből visszabrékelt, a világelső további két alkalommal is gémet nyert fogadóként, így 6:3-ra behúzta a nyitó felvonást. A folytatásban is inkább a román kiválóság akarata érvényesült, de egy oda-visszabréket követően úgy tűnt, akár Szabalenka is egyenlíthet.

A fehérorosz versenyzőnek 4:4-nél három bréklabdája is volt, és ezek értékesítése esetén a szettért adogathatott volna, ám Halep mindhármat hárította, hozta adogatását, majd fogadóként ő jutott két meccslabdához. Ezek közül a Roland Garros-bajnok a másodikkal már élni tudott, így pályafutása harmadik cincinnati döntőjére készülhet (eddig még egyszer sem jött össze neki a végső győzelem).