Djokovics maratoni csatában győzte le Federert

Novak Djokovics lesz Karen Hacsanov ellenfele a Párizsban zajló ATP 1000-es tenisztorna döntőjében, miután három szettben, három óránál is hosszabb csatában legyőzte Roger Federert.

A  párizsi tenisztorna második elődöntője egy igazi klasszikus volt, hiszen a jövő héttől a világranglista élére visszatérő Novak Djokovics és a korábbi világelső Roger Federer találkozott.

A  két klasszis idén már egyszer összecsapott egymással, Cincinnatiben Djokovics két szettben győzött. Párizsban az első szettben Djokovicsnak akadtak csak bréklabdái, de ezeket mind kivédekezte Federer. A tie-breakben ugyan a svájci kétszer is elvette ellenfele szerváját, de végül Djokovics húzta be a szettet 75 perc után.

Sokáig a másodikban is biztosan álltak a szerváik mögött a felek, de ezúttal nem volt szükség tie-breakre: 6:5-nél Federer fogadóként nyert játékot, amivel kiharcolta a döntő játszmát.

A harmadik felvonás elején Djokovics rosszul lépett, de tudta folytatni a játékot. Ez a játszma hasonlóan alakult, mint az első, Djokovicsnak votlak bréklabdái, Federernek nem, de egyikük sem nyert játékot fogadóként. A tie-breakben Federeré volt az első pont, de utána Djokovicsé lett hat. Federer két meccslabdát még hárított, de utána Djokovics már nem hibázott, így 186 perces csata után ő lesz Karen Hacsanov döntőbeli ellenfele.

A svájci klasszisnak és a szerb játékosnak ez volt a 47. találkozója, az állás 25-22 Djokovics javára, ami köszönhető annak, hogy az utolsó négy találkozójukat mindig Novak nyerte meg. Federer utoljára három évvel ezelőtt a londoni ATP-világbajnokságon tudta legyőzni Djokovicsot.

Hacsanov és Djokovics mindössze egyszer játszott egymás ellen, idén Wimbledonban a szerb teniszező nyert 6:4, 6:2, 6:2 arányban. A 22 éves orosz teniszező februárban Marseille-ben nyert meg egy ATP 250-es tornát, majd a Roland Garroson a legjobb 16 közöt csak ötszettes játszmában kapott ki Alexander Zverevtől. Torontóban (ATP 1000) az elődöntőben szenvedett vereséget Rafael Nadaltól, majd két héttel ezelőtt tornagyőzelmet aratott Moszkvában (ATP 250).