Dmitrijeva Ljubljanába, míg Vjahirjeva Kristiansandba szerződött

Két orosz olimpiai bajnok női kézilabdázó, Anna Vjahirjeva és Darja Dmitrijeva is távozott hazai klubcsapatától és külföldre igazolt.

Darja Dmitrijeva és Anna Vjahirjeva védekezik Stine Bredal Oftedal ellen a riói olimpia elődöntőjében játszott Oroszország-Norvégia találkozón. Fotó: Javier Soriano / AFP

Lépésüket az magyarázza, hogy az ukrajnai háború miatt az orosz klubcsapatok, így a Rosztov-Don és a CSZKA Moszkva sem indulhat az európai kupaporondon. Mindkét játékos csapatváltása leginkább az FTC-t érinti, mivel a pénteki Bajnokok Ligája-sorsolás szerint a Magyar Kupa-győztes fővárosiak csoportjába került mindkét együttes, ahová az orosz sztárok átigazoltak.

Közülük az irányító Dmitrijeva, az orosz válogatott egyik játékmestere a CSZKA Moszkvától a szlovén Krim Mercator Ljubljanához, a jobbátlövő Vjahirjeva pedig a Rosztov-Donból a norvég Vipers Kristiansandhoz szerződött.

A 26 éves Dmitrijeva 2016-ban olimpiai bajnok, tavaly ezüstérmes volt, emellett négyszeres orosz bajnok és Európa-bajnoki ezüstérmes.

A szintén 2016-os olimpiai bajnok és tokiói ezüstérmes Vjahirjeva 27 éves, korábban a Zvezda Zvenyigorodban és az Asztrahanocskában kézilabdázott, 2016 óta volt a Rosztov-Don játékosa. Hazája bajnokságát ötször nyerte meg, játszott BL-döntőt és van egy világbajnoki bronzérme is.