Döntetlen a csúcsrangadón, maradt az ötpontos Chelsea-előny

jesus-navas-cesar-azpilicueta_440Akárcsak Manchesterben, úgy Londonban is 1-1-es döntetlent játszott egymással a Chelsea és a Manchester City a Premier League 23. fordulójában. Az első félidő végén Loic Rémy vezető gólját David Silva egyenlítette ki. Jonathan Walters (Stoke City) mesterhármast vágott a Queens Park Rangers ellen.

A 24. percben Agüero éles szögből lőtt, Courtois kiütötte a labdát. Hat perccel később Kompany hibája után Rémy futott el a bal oldalon, középre gurítása után Oscar tekert kapura, de Hart könnyedén hárított.

A 41. percben Hazard kapásból adott középre, a berobbanó Loic Rémy pedig közelről a kapuba lőtt (1-0).

Négy perccel későb kiegyenlített a Manchester City. Jesús Navas beadását csúnyán elvétette Courtois, a hosszún Agüero lőtt, David Silva pedig beleszúrt a labdába, amely így került a kapuba (1-1).

Az 56. percben egy beadást Fernandinho fejelt le a földre, Courtois-nak a léc alól kellett szögletre tolnia a labdát.