Döntetlen a dán-horvát rangadón

A címvédő Dánia 32-32-es döntetlent játszott Horvátországgal az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének első fordulójában, csütörtökön Malmőben.

döntetlen

A dánoknál a mérkőzés legjobbjának megválasztott Simon Pytlick kilenc, Mikkel Hansen nyolc, a túloldalon Marin Sipic kilenc, Filip Glavas nyolc gólt dobott.

Egyiptom 33-28-ra legyőzte Belgiumot. Az észak-afrikai csapat veszprémi balátlövője, Jehia el-Dera hatszor talált be. Az egyiptomi válogatott eddig mind a négy meccsét megnyerte a tornán.

Rangadót nyertek a hollandok

A negyeddöntőbe jutás szempontjából rendkívül fontos mérkőzés első félidejében a katariak már öt góllal is vezettek, ám az európai csapat a második felvonásban felzárkózott, majd az 51. percben először vezetéshez is jutott, ráadásul mivel a hajrát jobban bírta, fontos két pontot szerzett.

Rutger Ten Velde és Kay Smits nyolc-nyolc, Niels Versteijnen hat góllal járult hozzá a sikerhez, a túloldalon Ahmad Madadi 11 alkalommal talált be.

Férfi kézilabda-világbajnokság

Középdöntő, 1. forduló

III. csoport (Katowice):

Norvégia-Szerbia 31-28 (14-17)
Németország-Argentína 39-19 (24-11)
Hollandia-Katar 32-30 (15-19)

Az állás: 1. Németország 6 pont (104-79), 2. Norvégia 6 (90-75), 3. Hollandia 4, 4. Szerbia 2, 5. Katar 0 (81-97), 6. Argentína 0 (59-100)

IV. csoport (Malmö):

Dánia-Horvátország 32-32 (15-16)
Egyiptom-Belgium 33-28 (22-15)
Bahrein-Egyesült Államok 32-27 (17-13)

Az állás: 1. Egyiptom 6 pont, 2. Dánia 5, 3. Bahrein 4, 4. Horvátország 3, 5. Belgium 0 (84-106), 6. Egyesült Államok 0 (65-107)

Férfi kézilabda-vb: Tovább menetel a címvédő Dánia