Döntetlen a norvég-svéd rangadón

Az Európa-bajnoki címvédő Norvégia 30-30-as döntetlent játszott Svédországgal a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság középdöntőjének második fordulójában, szombaton.

Fotó: Björn Larsson Rosvall/TT / NTB

Végig magas színvonal és nagy sebesség jellemezte a skandináv rangadót, amelynek első félidejében felváltva vezettek a csapatok, de kétgólosnál nagyobb előnybe egyik csapat sem tudott kerülni.

Mindkét együttes kiválóan védekezett és gyors ellenakciókat vezetett, és mivel ez a második felvonás elején Norvégiának sikerült jobban, 21-17-re ellépett. A svédek időt kértek, majd a kapusuk lecserélésével létszámfölényt teremtettek támadásban, ezzel ötös gólsorozatot produkáltak és fordítottak.

Két perccel a vége előtt ismét az Európa-bajnoki címvédő állt jobban kettővel, de a svédek időt kértek, és a hátralévő időben védekezésben és támadásban is pontosabbak voltak ellenfelüknél, így sikerült pontot szerezniük.

A Győri Audi ETO KC játékosai közül a norvég Stine Oftedal kettő, Veronika Kristiansen hét, Kari Brattset öt, a svéd Linn Blohm három gólt lőtt.

Nathalie Hagman 11 lövéstől 9 gólt szerzett, míg Veronica Kristiansen 10 lövésből hétszer volt eredményes.

Ez az egyetlen csoport, ahol az utolsó, harmadik forduló dönt a negyeddöntőbe jutásról, amelyre a holland, a norvég és a svéd válogatott is esélyes még.

Női kézilabda-világbajnokság, középdöntő, 2. forduló

I. csoport (Granollers):

Lengyelország-Szlovénia 27-26 (12-13)
Franciaország-Szerbia 22-19 (9-12)
Orosz csapat-Montenegró 31-25 (18-10)

Az állás: 1. (és negyeddöntős) Franciaország 8 pont, 2. (és negyeddöntős) Orosz csapat 7, 3. Szerbia 4, 4. Szlovénia 3, 5. Lengyelország 2, 6. Montenegró 0 (87-110)

II. csoport (Castelló):

Norvégia-Svédország 30-30 (14-12)
Hollandia-Kazahsztán 61-15 (27-9)
Románia-Puerto Rico 43-20 (20-9)

Az állás: 1. Hollandia 7 pont (178-91), 2. Norvégia 7 (152-77), 3. Svédország 6, 4. Románia 4, 5. Kazahsztán 0 (70-200), 6. Puerto Rico 0 (52-189)