Döntetlen az Old Traffordon, nem bírt egymással az MU és az Arsenal

Az angol labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának rangadóján 2-2-es döntetlennel ért véget a Manchester United – Arsenal összecsapás. A Chelsea meglepetésre kikapott a Wolverhampton otthonában.

Jesse Lingard mentett pontot a Manchester Unitednek. Fotó: Clive Brunskill/Getty Images

A forduló rangadóját a mostanság igencsak hullámzóan teljesítő Manchester United és a tizenkilenc meccse veretlen Arsenal vívta az Old Traffordon.

A 26. percben Shkodran Mustafi fejelte be Lucas Torreira szögletét. David de Gea ügyetlenül nyúlt  a labdához, amelyet Ander Herrera már csak a gólvonalon túlról tudott csak kirúgni (0-1).

Négy perccel később a szerdán 23. születésnapját ünneplő Anthony Martial egyenlített, miután Bernd Leno oldalra ütötte ki Marcos Rojo szabadrúgását, a labdára a lesgyanús helyzetből induló Ander Herrera ért oda elsőként, középre tette, Martial pedig közelről nem hibázott (1-1).

A 68. percben Rojo a saját térfelén cselezgetni kezdett, elveszítette a labdát, amelyet Alexandre Lacazette egy kényszerítő után juttatott a kapuba: Rojo becsúszva próbált szerelni, de éppen a francia csatár lábára rúgta a labdát, amely becsorgott a kapuba (1-2).

A középkezdés után Rojo előreívelte a labdát, amely az Arsenal védőinek asszisztálása mellett Jesse Lingard elé pattant, aki könyörtelenül kihasználta helyzetet, ezzel pedig kiegyenlített a 69.percben (2-2).

A játéknap meglepetését a Chelsea okozta, amely hiába vezetett a Wolverhampton stadionjában, a hazaiak a szünet után fordítottak és bezsebelték a három pontot. A mexikói Raul Jiménez találata után a portugál Diogo Jota szerzett győztes gólt a londoniak ellen. Szombaton a Chelsea hazai pályán fogadja a listavezető Manchester City-t.

A Liverpool hátrányból nyert magabiztosan a Burnley otthonában, így továbbra is csak két ponttal van lemaradva a listavezető Manchester City mögött, míg a Totteham a Southampton elleni 3-1-es sikerrel a harmadik helyre lépett előre.

Premier League, 15. forduló:

Manchester United-Arsenal 2-2 (1-1)
Gól: A. Martial (30.), J. Lingard (69.), ill. S. Mustafi (26.), M. Rojo (68., öngól)

Wolverhampton Wanderers-Chelsea 2-1 (0-1)
Gól: R. Jiménez (59.), Diogo Jota (63.), ill. R. Loftus-Cheek (18.)

Burnley-Liverpool 1-3 (0-0)
Gól: J. Cork (54.), il. J. Milner (62.), Roberto Firmino (69.), X. Shaqiri (90.)

Fulham-Leicester City 1-1 (1-0)
Gól: A. Kamara (42.), ill. J. Maddison (74.)

Tottenham Hotspur-Southampton 3-1 (1-0)
Gól: H. Kane (9.), Lucas Moura (51.), Heung-Min Son (55.), ill. C. Austin (90.)

AFC Bournemouth-Huddersfield Town 2-1 (2-1)
Gól: C. Wilson (5.), R. Frasier (22.), ill. T. Kongolo (38.)

Brighton & Hove Albion-Crystal Palace 3-1 (3-0)
Gól: G. Murray (24., 11-es), L. Balogun (31.), F. Andone (45.), ill. L. Milivojevic (81., 11-es)
Kiállítva: S. Duffy (28., BHA)

West Ham United-Cardiff City 3-1 (0-0)
Gól: Lucas Pérez (49., 54.), M. Antonio (61.), ill. Josh Murphy (90.)

Watford-Manchester City 1-2 (0-1)
Gól: A. Doucouré (85.), il. L. Sané (40.), R. Mahrez (51.)

Forrás: Digisport/Spíler TV