Döntetlen az orosz-francia rangadón

A címvédő francia válogatott 28-28-as döntetlent játszott az olimpiai bajnok orosz csapattal a dániai női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének pénteki játéknapján. A házigazda Dánia válogatottja 24-22-re legyőzte Svédországot.

A Győrben játszó Estelle Nze Minko hat lövésből öt gólt szerzett. Fotó: Anze Malovrh / kolektiff

Az első félidőben egyszer sem vezettek a franciák, sőt a 19. és a 24. percben is ötgólos hátrányban voltak. Innen sikerült felzárkózniuk, de előnybe csak a 46. percben kerültek először. A rendkívül szoros hajrában egyik csapat sem tudta a maga javára eldönteni a rangadót, amely így döntetlennel zárult.

Az orosz és a francia válogatott ezzel megőrizte veretlenségét a tornán, ám százszázalékos mutatóját elveszítette.

A Győri Audi ETO KC francia játékosai közül Estelle Nze Minko öt góllal, míg Amandine Leynaud nyolc, Laura Glauser pedig két védéssel zárt.

Győztek a házigazdák

A házigazda Dánia válogatottja 24-22-re legyőzte Svédországot.

A második félidőben végig szoros volt az állás, de a svédek csak egyszer vezettek, a 33. percben. Mivel a hajrában is többet hibáztak ellenfelüknél, nem sikerült nyerniük, így elveszítették esélyüket az elődöntőbe jutásra, ami a dánoknak még összejöhet.

A svédek öt büntetőt hibáztak a mérkőzésen

A Győri Audi ETO KC dán játékosa, Anne Mette Hansen öt gólt dobott.

Női kézilabda Európa-bajnokság, középdöntő:

I. csoport (Herning):

Dánia-Svédország 24-22 (13-12)
Oroszország-Franciaország 28-28 (19-16)

Az állás: 1. Oroszország 7 pont/4 mérkőzés (113-99), 2. Franciaország 7/4 (101-96), 3. Dánia 4/3, 4. Svédország 1/3 (71-77), 5. Spanyolország 1/3 (70-80), 6. Montenegró 0/3

A csoportok első két-két helyezettje jut az elődöntőbe, a harmadikok pedig az ötödik helyért játszhatnak.

A torna első négy helyezettje kijut a jövő decemberi, spanyolországi világbajnokságra, amelynek a házigazdák, valamint a címvédő hollandok biztosan résztvevői lesznek.