Döntetlen Balatonfüreden, 19 gólos különbség Veszprémben

A Csurgó 24-24-es döntetlent játszott Balatonfüreden a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

döntetlen

Balatonfüreden a vendég Csurgói KK 4-2-es vezetéshez jutott, ám a hazaiak egy 4-0-ás sorozattal fordítani tudtak (6-4). A 17. percben Varga Márton büntetőből Holló Balázs fejét találta el, a hazai játékost piros lappal kiállították.

A második játékrészben már a hét a hat elleni játékot erőltette a Balatonfüred, a 48. percben már 21-16-ra vezettek a hazaiak. A következő öt percben azonban érintetlen maradt a Csurgó kapuja, így a vendégek 21-19-re zárkóztak fel.

Bóka Bendegúz találata után újabb hat percig nem szerzett gólt a BKSE. A felek 22-22-es állásról vágtak neki az utolsó négy percnek. Szűcs Bence két gólt szerzett, míg a vendégeknél Mitar Markez volt eredményes, végül Mladen Krsmancic hétméteresből egyenlített ki (2-4-24).

A hazaiak időntúli büntetővel nyerhettek volna, de Hornyák Péter lövését Holló Balázs kivédte. Utóbbi tíz, a füredieknél a válogatott Andó Arián 17 védéssel zárt.

A Telekom Veszprém 49-30-ra nyert a Fejér B.Á.L.-Veszprém ellen, Mikita Vajlupov 11, Ilic Zoran kilenc találattal járult hozzá a fölényes sikerhez, a túloldalon Hári Levente öt gólt lőtt.

A Tatabánya 27-24-re nyert a Budakalász vendégeként. A hazaiaknál Daniel Gjorgjeski 15 lövést védett, Josip Juric-Grgic hét gólt szerzett. A túloldalon Ancsin Gábor hat, Győri Mátyás öt találattal járult hozzá a sikerhez.

Férfi kézilabda NB I

Balatonfüredi KSE – Csurgói KK 24-24 (11-11)
Balatonfüred:
Andó, Tóth (kapusok), Brandt, Bóka 4, Dénes, Hornyák 6 (3), Németh 2, Szretenovics 5, Szmetán 3, Szűcs 3, Vajda, Varga 1, Ág.
Csurgó: Füstös, Holló (kapusok), Bazsó 2, Borsos 1, Gebhardt, Gábor, Herceg, Krecic, Krsmancic 9 (5), Markez 7, Rotim 1, Skol, Spruk, Szeitl 4, Tóth, Vasvári.

Dabas KC – Budai Farkasok-Rév Group 27-24 (12-14)
Dabas:
Nagy, Pallag (kapusok), Bognár, Bálint 2, Fekete 3, Garajszki, Gáspár, Horvat 5 (2), Hutvágner, Katona 1, Koller 6, Laurinyecz 2, Szöllősi 3, Tarabochia 2, Ács 3.
Budai Farkasok: Merkovszki, Nánási (kapusok), Auer, Enomoto 2, Holdosi, Kovács, Kvastek 4, Nagy 1, Nourelden 6 (2), Németh 2 (1), Puskás, Széles 6, Szövérdffy, Turák, Vuleta 2, Zennadi 1.

Telekom Veszprém – Fejér B.Á.L.-Veszprém 49-30 (26-11)
Telekom Veszprém:
Corrales, Cupara (kapusok) 1, Elderaa 5, Elísson 6, Ilic 9, Lauge 2, Ligetvári 6, Lukács, Marguc, Nilsson 1, Pechmalbec 5, Sipos, Strlek 3, Vailupau 11 (1).
Fejér B.Á.L.-Veszprém: Balogh, Miklós (kapusok), Bugyáki, Csizmadia, Fercsik, Gál 3, Hári 5 (3), Ludmán 3, Machac 2, Molnár 4, Stranigg 3, Szatmári, Szrnka 2, Tóth 2, Vetési 2, Éles 4.

CYEB-Budakalász – MOL Tatabánya KC 24-27 (12-14)
Budakalász:
Bíró, Gjorgjeski (kapusok), Berényi, Dávid 1, Juric-Grgic 7 (1), Kiss 2, Koncz 2, Kovács, Maracskó 1, Mikhalin 3, Siklós-Szondi, Sinkovits 6, Tóth, Varjú 2 (1), Vrhovina, Zanati.
Tatabánya: Nagy, Székely (kapusok), Ancsin 6, Bodnár, Bodor, Edwards, Győri 5 (2), Hornyák, Krancz, Maras 2 (1), Obradovics 3, Pergel 3, Rodriguez 4, Ubornyák, Ugalde 1, Vilovski 3.

HÉP-Cegléd – Sport36-Komló 26-27 (16-14)
Cegléd:
Kránitz, Tamási (kapusok), Bartha, Csomor, Császár 1, Jamali 9, Juhász 1, Kállai 2, Markovics 1, Mazák, Pásztor 6 (5), Spekhardt 4, Szepesi 1, Szűcs, Teleki, Tóth 1.
Komló: Granic, Pásztor (kapusok), Csányi, Grünfelder, Hoffmann 5, Jerkovic 4, Melnicsuk 10 (1), Orbán, Sunajko 2, Szuharev, Szöllősi, Takács, Urbán 2, Vaskó 4, Vekic, Vranac.