Döntetlen Glasgow-ban és Londonban is

A labdarúgó Európa-bajnokság 8. napján a svédek kora délutáni győzelme után 1-1-es döntetlennel ért véget a Horvátország-Csehország találkozó, majd az angol-skót összecsapáson még gól sem született a Wembley-stadionban.

Ondrej Čelůstka és Cladimir Coufal között Ivan Perisic lő kapura. Fotó: HNS

A csehek az első pillanattól kezdve támadólag léptek fel vb-ezüstérmes riválisukkal szemben, a horvátoknak tíz perc kellett, hogy felvegyék a mérkőzés ritmusát. Ezt követően nyíltsisakos, sok gólhelyzetet hozó találkozó alakult ki, amelyen a csehek a hajrában büntetőből szerezték meg a vezetést.

A mostani Eb-n a harmadik gólját szerző Schick még vérző orral értékesítette a tizenegyest.

37. perc: Lovren a tizenhatoson belül arcon könyökölte Patrik Schicket (Bayer Leverkusen), a videobírós visszanézést követően megítélt büntetőt maga a sértett lőtte a jobb alsó sarokba (0-1).

A fordulás után szinte azonnal egyenlítettek a horvátok: az első játékrészben jobbszélsőként játszó Perisic már a bal oldalon futballozva lőtt szép gólt.

47. perc: Egy, a félpálya közeléből gyorsan elvégzett szabadrúgás után Ivan Perisic (Internazionale) indult meg a labdával a bal szélen, majd befelé húzott és tizenegy méterről nagy erővel kilőtte a hosszú felső sarkot (1-1).

Az újabb találat után sem lankadt a csapatok támadókedve, és bár több pontatlanság is becsúszott mindkét oldalon a játékba, élvezetes volt a mérkőzés. Az utolsó húsz perc hatalmas horvát helyzettel indult, ezt követően azonban mindkét csapat rengeteget hibázott és nem alakult ki folyamatos játék.

A hajrában a csehek előtt is adódtak lehetőségek, de az utolsó percben Petkovic lövésénél Kalasnak kellett nagyot mentenie ahhoz, hogy együttese megszerezze az egyik pontot.

Labdarúgó Európa-bajnokság

D csoport, 2. forduló:

Horvátország-Csehország 1-1 (0-1)
Glasgow, Hampden Park, 5607 néző, v.: Carlos del Cerro Grande (spanyol)
Gól: Perisic (47.). illetve Schick (37., büntetőből)
Horvátoszág: Livakovic – Vrsaljko, Vida, Lovren, Gvardiol – Modric, Kovacic (Brozovic, 87.) – Perisic, Kramaric (Vlasic, 62.), Brekalo (Ivanusec, 46.) – Rebic (Petkovic, 46.)
Csehország: Vaclik – Coufal, Kalas, Celustka, Boril – Holes (Kral, 63.), Soucek – Masopust (Hlozek, 63.), Darida (Barak, 87.), Jankto (Sevcik, 74.) – Schick (Krmencik, 75.)

Nem született gól az angol-skót összecsapáson

Gareth Southgate szövetségi kapitány 25 éves és 31 napos átlagéletkorral a háromoroszlánosok történetének legfiatalabb kezdőcsapatát küldte pályára világversenyen. A szigetországi rangdó szakadó esőben indult, a horvátok legyőzésével rajtoló angolok már korán kapufát lőttek, és a játékot uralva ezt követően is dolgoztak ki helyzeteket.

A kontinensviadalon 1996 után szereplő, a nyitókörben a csehekkel szemben alulmaradó skótok első nagy helyzetére fél órát kellett várni.

A fordulás után mindkét tizenhatosnál alakultak ki ígéretes lehetőségek, az angol védelemnek ráadásul egyszer a gólvonalról kellett tisztáznia – ez Jamesnek sikerült -, kapuba találnia azonban egyik gárdának sem sikerült.

Az 1872 óta íródó párharc 115. találkozóján a 48 angol és 41 skót siker mellett ez volt a 26. döntetlen.

Anglia-Skócia 0-0
London, Wembley Stadion, 20 306 néző, v.: Antonio Mateu Lahoz (spanyol)
Anglia: Pickford – James, Stones, Mings, Shaw – Rice, Phillips – Foden (Grealish, 63.), Mount, Sterling – Kane (Rashford, 74.)
Skócia: Marshall – McTominay, Hanley, Tierney – O’Donnell, McGinn, Gilmour (Armstrong, 76.), McGregor, Robertson – Dykes, Adams (Nisbet, 86.)

A D csoport állása: 1. Csehország 4 pont (3-1), 2. Anglia 4 (1-0), 3. Horvátország 1 (1-2), 4. Skócia 1 (0-2)