Döntetlen Hannoverben és Szegeden is

Míg szombaton a női kézilabda Bajnokok Ligája Győr-FTC mérkőzésen született döntetlen, addig vasárnap a férfiaknál a Szeged és a Zágráb a BL-ben, a Hannover és a Tatbánya az EHF Kupában pedig osztozott meg a pontokon.

Bodó Richárd három gólt szerzett. Fotó: MTI/Ujvári Sándor

A szegediek a szlovén Dean Bombac irányításával a 16. percben már három góllal vezettek, de az első félidő második felében a vendégek jobban védekeztek, és jó kapusteljesítményüknek is köszönhetően rendre ki tudták használni a magyar csapat hibáit, így a szünetben egyenlő volt az állás.

Rosszul kezdte a második felvonást a magyar bajnoki címvédő, amely nyolc perc után szerezte első akciógólját. A zágrábiak két góllal elléptek, a Szeged csak a 46. percben tudta ismét a maga javára fordítani az állást, miután némileg pontosabbá vált a játéka. Az újabb hibák viszont ismét fordulatot hoztak, a PPD Zagreb megint két góllal vezetett, ám a házigazdák egy 4-0-s sorozattal válaszoltak.

Fél perccel a vége előtt ismét döntetlen volt az állás, a Szeged a győzelemért támadhatott, de nem járt sikerrel.

A horvát csapat legeredményesebb játékosa David Mandic volt nyolc góllal.

A két együttes 15. alkalommal találkozott a BL-ben, a mérleg a szegediek szempontjából öt győzelem, három döntetlen és hét vereség.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 14. forduló, B csoport:

MOL-Pick Szeged – PPD Zagreb (horvát) 26-26 (14-14)
MOL-PICK Szeged: Alilovic – Sostaric, Balogh 1, Bombac 7, Gaber, Bodó 3, Sigurmannsson 4/3. Csere: Sego (kapus), Blazevic, Henigman, Maqueda 1, Bánhidi 3, Zsitnyikov 5, P. Rodríguez 1, Kaspárek 1.
RK PPD Zagreb: Kastelic – Horvat, I. Srsen 6, S. Buric 3, Vekic, Mandic 7/1, Mrakovcic 2. Csere: Risztanovics (kapus), Bicanic 1, Kontrec 2, Ravnic, Vlah, Bozic-Pavletic 3, Hrstic, Potocnik 1.

A csoport végeredménye: 1. Paris Saint-Germain (francia) 26 pont, 2. Szeged 20, 3. Flensburg-Handewitt (német), 4. HBC Nantes (francia) 14, 5. Motor Zaporizzsja (ukrán) 11, 6. PPD Zagreb 11, 7. Skjern HB (dán) 8, 8. RK Celje PL (szlovén) 7

A magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya, a spanyol Javier Sabaté csapata, a lengyel Wisla Plock lesz a MOL-Pick Szeged ellenfele a rájátszásának első fordulójában, amelynek tétje a negyeddöntőbe jutás.

A lengyel csapat a dán Bjerringbro/Silkeborg együttesét búcsúztatta az alsó ág rájátszásában. A párharc első meccsén Plockban a vendégek nyerték 26-22-re, majd a visszavágó szünetében is két találattal vezettek, a második félidőt azonban 14-5-re a lengyelek nyerték.

Javier Sabaté honfitársa, Carlos Ortega másodedzőjeként 2012-ben érkezett a Telekom Veszprémhez, ahol 2015-től két idényen keresztül vezetőedzőként dolgozott. Irányításával a csapat a Bajnokok Ligájában előbb második, majd harmadik lett, a SEHA Ligában egy arany- és egy ezüstérmet nyert, a bajnokságot és a Magyar Kupát pedig mindkét szezonban megnyerte.

A magyar válogatottat 2016 és 2017 között bő egy évig irányította szövetségi kapitányként. Ebben az időszakban a nemzeti együttes kijutott a franciaországi világbajnokságra – ahol az olimpiai bajnok Dánia búcsúztatásával a negyeddöntőig jutott -, majd a horvátországi Európa-bajnokságra is.

A Szeged és a Wisla Plock legutóbb tavaly augusztusban felkészülési mérkőzésen találkozott: Kaliszban a lengyelek győztek 29-27-re. A magyar csapat 2017 decembere óta veretlen hazai pályán a BL-ben, legutóbb éppen a Plock tudta legyőzni saját otthonában.

A rájátszás első fordulójának első mérkőzését március 23-án vagy 24-én, a visszavágót egy héttel később rendezik.

A Tatabánya döntetlent játszott Hannoverben

A Tatabánya 27-27-es döntetlent játszott a német Hannover-Burgdorf otthonában az EHF Kupa csoportkörének negyedik fordulójában.

A magyar csapatból az irányító Győri Mátyás és a bosnyák beálló Vladimir Vranjes hiányzott sérülés miatt.

Az első félidőben mindkét csapat hullámzóan teljesített támadásban és védekezésben egyaránt, így a szünetben igazságos és reális volt a 14-14-es állás. A tatabányaiak jól kezdték a meccset, de 6-4-es vezetésük után a hazaiak egy 7-2-es sorozatot produkáltak. A folytatás a nagyszerűen küzdő vendégeknek sikerült jobban, és Jakov Vrankovic, illetve Milos Vujovic góljaival fordítottak (14-12), az utolsó két találatot azonban a Hannover szerezte.

A második felvonás hasonlóan zajlott, majd az 52. percben a hazaiak spanyol vezetőedzője, Carlos Ortega – aki 2012 és 2015 között három bajnoki címet, három Magyar Kupa-győzelmet ünnepelhetett, és egy Bajnokok Ligája-ezüstérmet nyert a Veszprém csapatával – időt kért, mert a Tatabánya egy 5-1-es széria végén már három találattal vezetett.

Az izgalmas hajrá kemény megmozdulásokat hozott, Székely Márton többször is bravúrral védett, de csapattársai labdaeladásait kihasználták a németek és egyenlítettek (26-26), sőt az olimpiai és világbajnok dán Morten Olsen góljával a vezetést is átvette. Az utolsó találat Juhász Ádámé volt, erre a házigazdák már nem tudtak válaszolni, így a vendégek értékes pontot szereztek.

A két győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel rendelkező Tatabánya március 23-án a listaveztő horvát RK Nexe otthonában folytatja szereplését az EHF Kupa csoportkörében.

Férfi EHF Kupa, csoportkör, 4. forduló, B csoport:

TSV Hannover-Burgdorf (német) – Grundfos Tatabánya KC 27-27 (14-14)
Hannover: Ziemer, Lesjak (kapusok), Böhm 5, Brozovic 1, Büchner 1, Cehte 1, Feise, Häfner 3, Johannsen, Kastening 5 (1), Mävers 5 (5), Olsen 5, Pevnov 1, Srsen, Ugalde Garcia.
Tatabánya: Székely, Bartucz (kapusok), Borzas, Bozovics 4, Dénes, Grigoras 3, Ilyés, Juhász Á. 6, Nagy B. 1, Pásztor Á., Rosta, Rozner, Sipos 1, Vrankovic 4, Vujovics 8 (3).

Forrás: MKSZ/MTI