Döntetlenre mentette a Szolnoki Dózsa az OSC Újbuda elleni rangadót

A címvédő Szolnoki Dózsa háromgólos hátrányból egyenlítve döntetlent játszott a házigazda OSC Újbudával a férfi vízilabda ob I alapszakaszának szombati, utolsó fordulójában.

Fotó: Földi Imre/Nemzeti Sport

Nagy volt a tétje az OSC és a Szolnok rangadójának szombat délután, hiszen a két csapat egymás ellen játszik a bajnoki elődöntőben, nem volt mindegy, mi lesz alapállás a párharcban. Az OSC nyerni tudott korábban Szolnokon, így egy esetleges hazai sikerrel 6-0-val kezdődött volna az elődöntő.

A házigazda a harmadik negyedben 10-7-nél megnyugtatónak tűnő előnyben volt, végül a szolnokiak nagy hajrával döntetlenre mentették az összecsapást.

Ennek köszönhetően bár az alapszakasz-második Tisza-partiak 1-4-es pontállásról kezdik az egyik fél hetedik szerzett pontjáig tartó elődöntőt, az első meccset hazai medencében vívhatják jövő hétvégén.

Az alapszakaszelsőségét már korábban bebiztosított Ferencváros jó első negyedének köszönhetően magabiztos debreceni sikerrel zárt, és 4-1-es előnyről, hazai környezetben kezdheti a negyedik Vasas elleni elődöntős párharcot.

Varga Dániel, az Újbuda vezetőedzője

„Érezhetően több volt ez, mint egy alapszakaszmeccs, mindkét csapatnak nagyon fontos volt a találkozó. Ennek megfelelően mindkét fél nagyon sok jó megoldást mutatott be, ugyanakkor sokat is hibázott, úgyhogy mindkét edzőnek lesz feladata a következő mérkőzésig.”

Zsivko Gocics, a Szolnok vezetőedzője

„Hektikus mérkőzés volt, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy meglepett a sok emberelőny és emberhátrány. Nagyon örülök, hogy visszaküzdöttük magunkat háromgólos hátrányból, az viszont bosszant, hogy az utolsó percben az időkérés utáni emberelőnyös lehetőségből kapura sem lőttünk.”

A Honvéd idegenben, a Miskolc hazai környezetben nyert. A fővárosi együttes Szentesről hozta el a három pontot, míg a borsodiak nagy csatában, egy góllal kerekedtek az Eger fölé.

A Pécs odahaza egy góllal legyőzte az UVSE-t a férfi vízilabda ob I alapszakaszának utolsó mérkőzésén, szombaton.

A jövő hétvégén kezdődő, az egyik fél hetedik szerzett pontjáig tartó elődöntőben a Ferencváros a Vasassal (4-1), a címvédő Szolnok pedig az OSC-vel (1-4) találkozik, az első mérkőzésen az alapszakaszban előrébb végzett együttes a pályaválasztó.

E.ON férfi ob I, alapszakasz 26. (utolsó) forduló

Genesys OSC Újbuda – Szolnoki Dózsa 11-11 (4-5, 3-1, 3-3, 1-2)
Gól:
Csacsovszky E. 3, Burián 3, Manhercz K. 2, Tóth M., Vigvári Vince, Dala D., illetve Konarik 4, Jansik D. 2, Nagy Á., Gbadamassi, Angyal, Kovács Gergő.

Debreceni VSE-Master Good – FTC-Telekom Waterpolo 8-16 (1-6, 3-5, 1-2, 3-3)
Gól:
Somlai 3, Korbán, Török, Fülöp, Macsi P., Molnár L., illetve Fekete G. 4, Ubovic 3, Vigvári Vendel 3, Német 2, Molnár E., Gál S., Nyíri, Varga Vince.

Metalcom Szentes – Budapesti Honvéd SE 5-13 (1-4, 2-1, 0-2, 2-6)
Gól:
Pellei K. 3, Chilkó, illetve Kiss B. 2, Hosnyánszky 2, Molnár G. 2, Hessels B. 2, Manhercz Á., Ekler B., Gregor, Sugár.

PannErgy-Miskolci VLC – Tigra-ZF-Eger 13-12 (5-4, 4-4, 2-2, 2-2)
Gól:
Sélley Rauscher 4, Biros B. 2, Krasznai 2, Várkonyi Á. 2, Seman, Tőzsér, Nagy N., illetve Kovács Gábor 5, Murisic 5, Lőrincz B., Baksa B.

Szegedi VE – BVSC-Zugló 9-10 (4-4, 1-3, 1-2, 3-1)
Gól:
Sánta 2, Kardos A. 2, Bóbis B. 2, Boros, Kürti, Hajdu A., illetve Nagy M. 3, Tátrai 2, Kovács P., Csapó M., Ágh, Batizi, Mészáros M.

PVSK- Mecsek Füszért – UVSE Hunguest Hotels 10-9 (3-3, 2-2, 2-3, 3-1)
Gól:
Csacsovszky A. 3, Gál D. 2, Csorba 2, Keresztúri 2, Oltean, illetve Ekler Zs. 3, Csapó Á. 2, Ionesco 2, Korbács, Vámosi.

Kaposvári VK – A-Híd VasasPlaket 8-11 (2-1, 0-1, 2-5, 4-4)
Gól: Vindisch 2, Berta 2, Horváth Á. 2, Palatinus, Mijic, illetve Bátori 5, Randjelovic 3, Szatmári 2, Mezei.