Döntő rövidítésben kaptak ki Udvardy Pannáék

Udvardy Panna a holland Arantxa Rus oldalán döntő rövidítésben kikapott a Noma Noha Akugue, Ella Seidel német kettőstől a 260 ezer dollár összdíjazású hamburgi salakpályás tenisztorna női párosversenyének nyolcaddöntőjében.

Döntő
Noma Noha Akugue és Ella Seidel. Fotó: @witters_sportfotografie

Udvardy Panna – aki vasárnap egyesben sikerrel vette az első kört, így nyolcaddöntőbe jutott – és társa gyorsan, 22 perc alatt nyerték az első szettet, majd a második végén elveszítették adogatójátékukat, ezzel a rivális egyenlített. A döntő rövidítésben a német duó 9-7-re ellépett, majd a negyedik meccslabdáját értékesítette.

Udvardy egyéniben a hazai közönség előtt szereplő Eva Lysszel találkozik szerdán a 16 között.

Udvardy partnere azt a Marija Tyimofejevát győzte le három játszmában, aki Budapesten szerencsés vesztesként aratott tornagyőzelmet. Arantxa Rus következő ellenfele az argentin Nadia Podoroska lesz.

Az ausztrál Strom Hunter szetthátrányból győzte le az első helyen kiemelt Donna Vekicet, Hunter következő ellenfele Noma Noha Akugue lesz.

Hárman már bejutottak a legjobb nyolc közé, az olasz Martina Trevisan a kolumbiai Camila Osorio ellen nyert két játszmában.

A 3. helyen kiemelt Bernarda Pera az észt Kaia Kanepit, míg Daria Shnaider az osztrák Julia Grabhert győzte le.

Budapesten a 19 éves orosz lány 6:4, 7:5 arányban nyert amerikai ellenfelével szemben.

Lausanne-ban a selejtezőből érkező Jani Réka két játszmában kikapott a francia Chloe Paquet-től a 260 ezer dollár összdíjazású lausanne-i salakpályás női tenisztorna keddi, első fordulójában, így nem jutott nyolcaddöntőbe.

A világranglista 169. helyén álló Jani az első szettben háromszor is elveszítette az adogatójátékát, a folytatásban pedig további kétszer, így Paquet (217.) 1 óra 49 perc alatt nyert.

A másik magyar főtáblás, Bondár Anna szerdán a hatodikként rangsorolt orosz Mirra Andrejevával találkozik a nyolcaddöntőben.

Hamburg European Open

Páros, nyolcaddöntő:
Noma Noha Akugue, Ella Seidel (német) – Udvardy Panna, Arantxa Rus (magyar, holland, 4.) 4:6, 7:5, 12-10 – döntő rövidítés