Döntő rövidítésben vesztett finálét párosban Udvardy

Udvardy Panna a német Vivian Heisennel döntő rövidítésben vesztette el a finálét a sydneyi keménypályás női tenisztorna párosversenyében.

Vivian Heisen és Udvardy Panna

A 23 éves magyar játékos és partnere a szombati döntőben a kazah Anna Danyilinával és a brazil Beatriz Haddad Maiával csapott össze, és a 36 perces első szett megnyerésével előnybe kerültek Udvardyék.

A még szorosabb, 46 perces második játszmában kiegyenlített a rivális, amely a döntő rövidítésben 9-2-re ellépve meccslabdákhoz jutott. Ebből hatot hárítva felzárkózott ugyan Udvardy és Heisen, ám végül a kazah-brazil kettős le tudta zárni az 1 óra 37 perces döntőt.

„Óriási bravúr volt számunkra ez a döntős szereplés, hiszen először játszottunk együtt Viviannal. Azonban az elejétől megvolt köztünk a kémia, az ő agresszív hálójátéka remek párost alkotott az én szerva- és returnjátékommal. Már a sorsolásnál is felkaptuk a fejünk, hiszen szinte minden fordulóban top 20-as vagy top 10-es páros játékos ellen léptünk pályára. Teher viszont nem volt rajtunk, felszabadultan teniszeztünk és ez repített minket előre. Én személy szerint úgy álltam hozzá, hogy egy jó felkészülés lesz ez az Australian Openre, végül így is lett”

– nyilatkozta Udvardi Panna, aki kicsit csalódott volt, hogy hajszálon múlt a tornagyőzelem.

A hétfőn rajtoló Ausztrál Openen egyéniben főtáblás Udvardy az első WTA-fináléját vívta Ausztráliában.

Egyesben az ötödik helyen kiemelt Paula Badosa döntő szett rövidítésben nyert Barbora Krejcikova ellen. A spanyol és a cseh teniszező volt a 2021-ben legnagyobbat előrelépő játékos. Krejcikova a világranglista 65., míg Badosa a 70. helyéről lépett előre a TOP10-be.

Badosa korábban az Indian Wells-i torna fináléjában is rövidítésben nyert, a spanyol játékos szinrójban tíz tie-breaket nyert meg.

Badosa az Ausztrál Openen 8. kiemeltként kezd, első ellenfele az ausztrál Alja Tomljanovic lesz, aki Sydney-ben a második fordulóban győzött le.

Sydney Tennis Classic

Női egyéni, döntő:

Paula Badosa (spanyol, 5.)–Barbora Krejcikova (cseh, 3.) 6:3, 4:6, 7:6(4)

Női páros, döntő:

Anna Danyilina, Beatriz Haddad Maia (kazah, brazil)-Udvardy Panna, Vivian Heisen (magyar, német) 4:6, 7:5, 10-8 – döntő rövidítés

Forrás: Huntennis.hu/MTI