Döntőben az OSC, BVSC-Honvéd az 5. helyért

Elsőként az OSC biztosította helyét a férfi vízilabda ob I döntőjében. Az újbudai együttes összesítésben 4-1-es előnnyel várta a címvédő Szolnok elleni, az egyik fél hetedik pontjáig tartó elődöntős párharc Tisza-parti felvonását.

Vigvari Vince. Fotó: OSC Újbuda

Jobban kezdett az OSC , legalábbis az első percek idegeskedése után a vendégek nyugodtak meg előbb. Ebben Burián Gergely ötméterese segített (ezzel tört meg a gólcsend), majd a negyed végén Manhercz Krisztián két emberelőnyt is értékesített, 3-0-ra nyerte az első nyolc percet az OSC.

A Szolnoknak nem ment az előnyök kihasználása, és aztán a második negyed elején is akcióból szépítettek a hazaiak, mindkét alkalommal Nagy Ádám volt a gólszerző. A harmadik lövése a kapufán csattant, nem tudott még közelebb menni ellenfeléhez a Dózsa, miközben hatalmas volt az iram a meccsen.

Angyal Dániel harcolt ki aztán 5 méterest, be is lőtte, 4-3-ra zárkózott a Szolnok, és a hazaiak védekezése is javult. Többször is az egyenlítésért támadhatott a hazai csapat, ez végül egy kettős emberelőny lejárta után jött össze, Kovács Gergő kotorta be Lévai Márton kezei között is a labdát, 4-4.

Két remekbe szabott, a végtelenségig kijátszott fórgól következett, imitt Salamon Ferenc, amott Kovács Gergő volt a „tettes” a végén, majd 5-5- után Vigvári Vince ejtette át Bányai Márkot. Kiváló mérkőzést figyelhettünk, nem okozott csalódást egyik élcsapat sem.

Angyal Dániel egyenlített hatalmas góllal a fordulás után, majd Vigvári Vince emberelőnyből vette vissza a vendégeknek a vezetést – jól indult tehát a harmadik negyed is a semleges néző szeméből. Pető Attila jelentkezett újabb emberelőnyös góllal, és háromszor is a vezetésért támadhatott a Szolnok ezután. Nem sikerült azonban ezt megugrani, ellenben Vigvári Vince elemében volt (7-9), ahogyan Csacsovszky Erik is, újabb bombájával ismét ellépett kettővel az OSC.

Sőt, Vigvári Vince szinte a félpályáról lőtt újabb gólt, a 10-7-es részeredmény roppant nehéz helyzetbe hozta a szolnoki csapatot, végül Jansik Dávid dühből, a szélről eleresztett lökete enyhítette a hazai krízist, 8-10. Burián Gergelyállította vissza a háromgólos különbséget a negyed végén, innen kellett volna visszakapaszkodnia a címvédőnek.

Az utolsó szakaszra Gárdonyi András jött be a hazai kapuba, de Csacsovszky rögvest beköszönt neki, így először vezetett néggyel az újbudai csapat (8-12), Konarik Ákos válaszolt rá azonnal. Befagyott aztán az eredmény, amikor pedig a legnagyobb esélye lehetett volna a Szolnoknak a meccs nyílttá tételéhez, Lévai Márton védett egy Angyal-büntetőt.

Varga Dániel együttese egy évvel ezelőtt éppen a Szolnokkal szemben bukott el a fináléban, de most sikerült visszavágnia.

Az OSC a döntőben a Ferencváros-Vasas párharc továbbjutójával találkozik, a zöld-fehérek vezetnek 4-1-re az alapszakasz eredményei alapján.

A Honvéd szoros mérkőzésen, egy góllal nyert a vendég Szeged ellen a fővárosi gárda ezzel lezárta a párharcot és az ötödik helyért a BVSC-vel találkozik majd.