Drámai végjátékban döntetlent játszott a Ferencváros

A Ferencváros drámai végjáték után 12-12-es döntetlent ért el a Jug Dubrovnik otthonában a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek 11. fordulójában.

drámai

A magyar bajnok és kupagyőztes az előző fordulóban már biztosította helyét a nyolcas döntőben, így a hátralevő négy mérkőzésén csak azért harcol, hogy minél jobb kiemelése legyen a belgrádi végjátékban.

A két csapat csoportbeli első találkozója izgalmas ütközetet hozott, az utolsó negyedre akkor döntetlennel fordultak a csapatok és a Ferencváros végül 9-7-re diadalmaskodott.

Hasonlóan szoros volt ezúttal is az összecsapás, a házigazdák kétgólos előnnyel kezdték a záró nyolc percet, de az FTC Jansik Szilárd és Luca Damonte révén kevesebb mint egy percen belül egyenlített.

Másfél perccel a vége előtt hosszú idő után újra előnybe került  a Ferencváros, a Varga Zsolt által az időkérés közben felrajzolt emberelőnyös figurát Damonte zúdította be ballal a rövidebb szélről. Aztán a hazaiak is megkapták a maguk fórját, amely pont lejárt, amikor Franko Lazic gólt szerzett. Ekkor azonban még nem volt vége, a Ferencváros újra létszámfölénybe került, Damonte pedig szinte lemásolta előző gólját. A Jugnak mindössze 11 másodperce maradt, de megcsinálta a „lehetetlent”, Lazic akcióból talált be, a bal szélről érkező lövésénél Vogel Soma hibázott.

A Jug a döntetlennel is közel került a továbbjutáshoz.

A csoport harmadik helyén álló zöld-fehérek így nem tudták érdemben megközelíteni a csoportot vezető Bresciát és a Novi Beogradot.

Az OSC hiába hajrázott jól, kikapott Sabadellben

Az újbudai együttes az előző körben bravúros döntetlent játszott a Bresciával, de ezzel együttes is az utolsó helyről várta a fordulót, amely után egy spanyolországi győzelemmel a Sabadell elé kerülhetett volna. A kezdés azonban nem sikerült jól az OSC-nek, támadásban a meccs elején nem volt hatékony és a védekezése sem működött megfelelően.

A spanyolok gyorsan kétgólos előnybe kerültek és a negyed közepén hiába értékesíttek két emberelőnyt is Manhercz Krisztiánék, a hazaiaknak mindig volt válaszuk, így 4-2-es eredménnyel zárult az első nyolc perc.

A folytatásban a védekezés jobban ment az újbudai együttesnek, de Hárai Balázs második szakasz elején dobott gólja utána a félidőig képtelen volt betalálni, így a hátránya tovább nőtt (3-6).

A harmadik negyed első fele a magyar együttesről szólt, amely jól zárt hátul, elöl pedig Bundschuh Erik és Angyal Balázs révén 6-5-re felzárkózott, a lendület azonban ez követően megtört és a harmadik szünetre ismét három gólra nőtt a csapat hátránya (5-8).

Varga Dániel együttese a legutóbbi körben a Brescia ellen bizonyította, hogy képes vert helyzetből feltámadni, és ezúttal is kitartóan dolgozta le hátrányát a negyedik negyedben, majd két perccel a vége előtt 8-8-ra egyenlített. Sőt, az utolsó percben a vezetésért támadott, de kihagyta emberelőnyét, míg a spanyolok két másodperccel a vége előtt büntettek és megnyerték a találkozót.

Varga Dániel együttese ezzel együtt már hét mérkőzés óta nyeretlen a sorozatban, ebből ötször veszített, a B csoport utolsó helyén áll és mindössze matematikai esélye maradt a továbbjutásra.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája

B csoport, 11. forduló:

Jug Dubrovnik (horvát) – FTC-Telekom Waterpolo 12-12 (2-2, 3-4, 3-0, 4-6)
Lazic 3, Grgurevic 3, Fatovic 2, Zvono, Jokovic, Biljaka, Krzic, ill. Damonte 3, Jansik, Varga Dé. 2-2, Vigvári Ve., Pohl, Vadovics, Ubovic, Nagy Á. 1-1.

Sabadell (olasz)-Genesys OSC Újbuda 9-8 (4-2, 2-1, 2-2, 1-3)
Sanahuja 3, Valera 3, Averka 2, Veich, ill. Angyal 2, Burián, Manhercz, Salamon, Bundschuh, Hárai, Csacsovszky 1-1.

Spandau 04 Berlin (német) – CN Marseille (francia) 11-9
AN Brescia (olasz) – VK Novi Beograd (szerb)

Az állás: 1. Novi Beograd 25, 2. Brescia 25, 3. Ferencváros 22, 4. Jug 15, 5. Spandau 11, 6. Sabadell 10, 7. OSC 7, 8. Marseille 7

Forrás: MVLSZ / MTI