Drámai végjátékban minimális hátrányba került a Vasas

A Vasas nagy csatában, drámai végjáték után 9-8-as vereséget szenvedett a görög Panioniosz vendégeként a férfi vízilabda Eurokupa elődöntőjének szerdai első felvonásán.

Vasas

Mindkét gárda a Bajnokok Ligája selejtezőjének utolsó körében „vérzett el”, a görög együttest akkor éppen egy magyar csapat, az OSC ütötte el a főtáblára jutástól, az újbudaiak hazai tízgólos és idegenben egygólos sikerrel múlták felül riválisukat.

A szerdai mérkőzésen rosszul kezdett a Vasas, bő öt perc játék után már háromgólos hátrányban volt, a görögök támadásban szinte hiba nélkül játszottak az első negyedben (5-2).

A második szakaszra a Vasas kapujába a kétszeres olimpiai bajnok Branislav Mitrovic helyére Mizsei Márton érkezett, a védekezés pedig feszesebb lett.

Az egyre kiegyensúlyozottabbá váló magyar csapat a negyedik negyed elejére utolérte riválisát, sőt, négy és fél perccel a vége előtt a vezetést is átvette. Ezt követően közel négy percig nem esett újabb gól, de a görögök csapatkapitánya, Alekszandrosz Gunasz előbb 43 másodperccel a vége előtt egyenlített, majd egyetlen másodperccel a befejezés előtt emberelőnyből eldöntötte az összecsapást.

Szlobodan Nikics, a Vasas vezetőedzője

„Sajnos hiába tudtuk előre pontosan, hogy milyen pokoli hangulat vár ránk itt Athénban, az elején mégis úgy tűnt, meg vagyunk szeppenve. A kezdeti sokk után folyamatosan változtattunk a dolgainkon, és sikerült visszajönni a meccsbe. Ekkor voltak kifejezetten jó momentumaink, de a végjáték miatt ismét csak mérges vagyok magunkra. Egyszerűen nem szabadott volna megtörténnie, hogy a görögök támadhassanak még néhány másodpercet és megszerezzék a győztes gólt. Nagyon bízom benne, hogy a visszavágón a Komjádiban sok Vasas-szurkoló előtt kiharcoljuk a döntőbe jutást.”

Férfi vízilabda Eurokupa

Elődöntő, első mérkőzés:

Panioniosz (görög) – A-Híd VasasPlaket 9-8 (5-2, 1-2, 1-2, 2-2)
Gounas 4, Ntalapas 2, Bouzalas, Bitadze, Kalaitis, , ill. Konarik 3, Bátori 2, Randelovic, Brguljan, Nagajev 1-1.

A másik ágon két olasz csapat, a Trieste és a Savona küzd a döntőbe jutásért. A párharcok visszavágóját március 22-én rendezik.

Forrás: MTI / Vasas