Dubaj: egy újabb Krejcikova-Swiatek finálé következik

A világelső lengyel Iga Swiatek és a cseh Barbora Krejcikova jutott döntőbe a 2,8 millió dollár összdíjazású dubaji női keménypályás tenisztornán.

Dubaj

A pénteki elődöntőben mindketten amerikai ellenfelet búcsúztattak: Iga Swiatek az ötödik helyen kiemelt Coco Gauffot győzte le két szettben, Barbora Krejcikova pedig a harmadikként rangsorolt Jessica Pegula ellen nyert három játszmában.

A lengyel teniszező 15. alkalommal jutott döntőbe a WTA-sorozatban, eddigi mérlege 12 siker és két vereség. Ellenfelének a szombati lesz a kilencedik fináléja, eddig ötöt megnyert és hármat elveszített.

Barbora Krejcikova a két évvel ezelőtti döntőben Garbiñe Muguruzától kapott ki 7:6(6), 6:3 arányban.

A lengyel és a cseh lány korábban háromszor játszott egymás ellen. 2021-ben Miamiban Swiatek nyert két játszmában, míg Rómában Krejcikova győzött három szettben.

Tavaly az ostravai torna fináléjában Barbora Krejcikova szenthátrányból fordítva győzött Iga Swiatek ellen. A 3 óra 16 perces döntőben a brnói születésű lány 5:7, 7:6(4), 6:3 arányban nyert a varsói teniszezőnő ellen.