Dubajban kiesett Simona Halep és Karolina Pliskova is

Simona Halep szettelőnyből kapott ki Belinda Bencictől a Dubajban zajló női tenisztorna negyeddöntőjében. Karolina Plískovát a tajvani Su-Wei Hsieh fektette kétvállra.

A 21 éves, svájci Belinda Bencic az előző körben hat meccslabdát hárított Szabalenka ellen, majd szetthátrányból fordítva győzött Simona Halep ellen

A korábbi világelsőt kiejtő svájci kiválóság a következő körben a címvédő Jelina Szvitolinával küzdhet meg a fináléba kerülésért. A hatodikként rangsorolt ukrán egyébként Carla Suarez Navarrót verte két játszmában.

Igaz, Halep nem kezdte jól a Bencic elleni negyeddöntőt, hiszen az első gémet adogatóként elveszítette, azonban szépen lassan összeszedte magát, nem sokkal később visszajött a játszmába, majd egy brékekkel tarkított végjátékban ő bizonyult eredményesebbnek, így 6:4-gyel övé lett az első játszma.

A második szett eleje sem sikerült túl jól a korábbi világelső románnak, hiszen újfent egy elveszített adogatógémmel kezdett, azonban ezúttal egyből visszavette, sőt 3:3-nál újabb esélye volt a brékre, azonban ezzel nem tudott élni. A folytatásra pedig Bencic összeszedte magát és egy késői fogadóként megnyert játéknak köszönhetően a második felvonást ő nyerte 6:4-re.

A döntő játszmát még a korábbiaknál is pocsékabbul kezdte a torna harmadik kiemeltje, ugyanis ezúttal dupla brékhátrányba került. Igaz, ezt követően ledolgozott egyet, majd a saját szervajátékát is hozta, de Bencic az ezt követő három gémet megnyerte, így 4:6, 6:4, 6:2-vel a svájci jutott az elődöntőbe.

Halep egy hét után máris edzőt cserélt!

Hatalmas bravúrral nyert három szettben Su-Wei Hsieh a világranglistán ötödik helyet elfoglaló Karolina Plísková ellen.

A mérkőzést kiválóan kezdte mindkét játékos, ezt jól mutatja az is, hogy 4:4-ig egyik fél sem bukta el a szerváját. A kilencedik gémben Hsieh remekül fogadott, és semmire vette el az idei Australian Open elődöntősének adogatójátékát. Innen már nem hibázott az ázsiai, és magabiztosan hozta az első szettet.

A következő felvonásban a cseh megmutatta, hogy nem hiába játszott Grand Slam-finálét januárban. Az első három gémben az adogató akarata érvényesült, majd ezt követően Plísková kétszer is elvette a tajvani szervagémjét. Végül saját kezűleg fejezte be a játszmát, így következhetett a döntő etap.

Úgy tűnt, hogy hamar dűlőre viszi a meccset a torna negyedik kiemeltje, ugyanis két brékjének köszönhetően rögtön 3:0-s előnyre tett szert. Az európai játékos már 5:1-re is vezetett, ám a világranglista 31. helyezettje nem adta fel a meccset. Jól is tette, ugyanis fogadóként kétszer is gémet nyert, és saját adogatójátékait is hozta, így 5:5-re alakította az állást.

Az igazi bravúr csak ezután jött. Hszie ugyanis előbb hozta a szerváját, így Plísková a meccsben maradásért adogathatott. Láthatóan igencsak összezavarták a cseh játékost az utolsó szett történései, amit a tajvani kiválóság kihasznált, és 7:5-re meg is nyerte a döntő játszmát, azzal pedig a meccset is.

Az utolsó negyeddöntőben a címvédő Jelina Szvitolina és Carla Suarez Navarro az ötödik játékig fej-fej mellett haladt, a hatodikban azonban a hatodik helyen rangsorolt ukrán brékelni tudott, majd a folytatásban ezt újra megtette, a saját adogatógémjeit pedig magabiztosan hozta, így 6:2-re megnyerte a felvonást.

A második játszma elején aztán kisebb meglepetésre a torna címvédője került hátrányba, és 3:3-ig csupán futott az eredmény után – kétszer kellett visszajönnie a szettbe. Azt követően azonban ismét ritmust váltott, sorozatban három játékot nyert, így 6:2, 6:3-mal jutott az elődöntőbe, ahol Benciccsel küzd majd meg pénteken.