Dunaújvárosban nyert a Csíkszereda

Az SC Csíkszereda esélyeshez méltón győzött 8-1-re Dunaújvárosban a jégkorong Erste Liga csütörtöki mérkőzésén.

Csíkszereda
Fotó: DAB/Anda Fábián

Sofron István a 26. másodpercben betalált, és 6:01 percnél már négy gól volt a különbség. Kapuscserét követően Szalma Zsolt szépített, de a folytatásban is a székely együttes akarata érvényesült. Sofron és az izraeli válogatott David Levin öt-öt ponttal zárt, előbbi háromszor, utóbbi kétszer volt eredményes.

Niko Eronen, a DAB vezetőedzője

„Szörnyű volt a rajtunk az biztos, nem tettük meg azokat a dolgokat, amiket szerettünk volna, míg ellenfelünk egyből a padlóig nyomta a gázt, gyorsan elment 4-0-ra, s ezzel nagyjából vége is volt a meccsnek. Tudunk jobbak lenni, jobbnak is kell lennünk az biztos, kemény tanulópénz volt, amit a srácoknak meg kellett fizetniük. Ezt arra értem, hogy az új játékosoknak is készen kell állniuk harcolni, játszani, ahogy bedobják a korongot, s ezt beszéltük az edzéseken, a reggeli átmozgatáson. Persze más, amikor a juniorból a felnőtt hokira váltasz, de ha nem vagy készen, akkor az ellenfél megfizetteti ennek az árát, s erre a mai meccs volt a példa. Szomorú, amikor már öt perc után túl nagy az a hegy, amit meg kell mászni, s teljesen mindegy, hogy milyen ligában játszol, vagy milyen összeállításban, ennek nem szabadna megtörténnie.”

Mark LeRose, a Csíkszereda másodedzője

„Nos, nagyon jól kezdtünk az biztos, a kulcs az volt, hogy nagy energiával játszottunk a nemzetközi szünet ellenére is, pedig a játékosok egy része pihenőn volt, a másik része a nemzeti csapatnál játszott. Szóval a csapat egyik fele elég rozsdás volt, a másik meg meccsben, mert jó sokat játszottak. Az első harmadunk jó volt, a második egy kicsit lassabb, de összességében úgy gondolom, hogy az emberelőnyünk és a hátrányos védekezésünk is nagyon jól működött ma.”

A címvédő Gyergyói HK Debrecenben, míg a DVTK Jegesmedvék csapata a Budapest Jégkorong Akadémia ellen otthon győzött szerdán.

A székely csapat már a 2. percben vezetett, a hajdúságiak a szünet után egyenlítettek. Azonban bő két percre rá a GYHK ismét előnybe került, és innen már nem adta ki kezéből a meccset.

Miskolcon eleinte potyogtak a találatok, hét és fél perc után 2-1 volt az állás a hazaiak javára. A meccs derekán volt egy gyors gólváltás, de a DVTK irányítása alatt tartotta az összecsapást, és 6-2-re diadalmaskodott. Sikerükkel a diósgyőriek bejutottak a rájátszásba, ahol már csak egy hely kiadó, ennek megszerzésére a DEAC-nak van a legnagyobb esélye.

A brassói Corona hajrában lőtt gólokkal nyert Újpesten

A kiegyenlített első harmad után a vendégek szereztek vezetés, ám a lilák 43 másodperc múlva egyenlítettek, és a záró felvonásban emberelőnyben fordítottak. A góllövőlistát vezető Radim Valchar 2-2-re módosította az állást, majd az 57. percben Jared Van Wormer talált be, Kóger Dániel pedig üres kapus találattal zárta le az összecsapást.