Eb-győztes az U17-es leány kézilabda-válogatott

A magyarok a vasárnapi celjei fináléban 13-9-es félidőt követően 28-24-re legyőzték a svédeket, így százszázalékos teljesítménnyel nyerték a kontinensviadalt.

Jól kezdte a találkozót a magyar válogatott, végig kézben tartotta a mérkőzést és nem adta át a vezetést a mérkőzés során egyszer sem a skandinávoknak. Zsigmond a kapuban ziccerek sorát védte és kiválóan védekezett a magyar csapat, tíz perc alatt mindössze két gólt kaptunk, ugyanakkor a svéd kapusteljesítményre sem lehetett panasz. A szünetben 13-9-re vezetett ifj. Kiss Szilárd együttese.

A második félidőben kicsit megállt a támadójátékunk folyamatossága, 14-12-nél egy gólra zárkózhatott volna fel ellenfelünk, de Woth találatával, majd Faragó duplájával újra visszaállt az öt gólos előnyünk.

Felkeményedett a magyar védekezés és javult a kapusteljesítményünk, Zsigmond újra parádézott a kapuban, Kiss Szilárd pedig remekül forgatta a csapatát (18-12). Ekkor kicsit fellélegezhettünk, azonban a svédek egymás után négy gólt lőttek, így kénytelen volt időt kérni a magyar szövetségi edző, a kapuba pedig Bukovszky érkezett. 21-14-ről 21-19-re jöttek fel a skandinávok, így újabb magyar időkérés következett, amely megtörte a hatperces magyar gólcsendet, a magyar válogatott végül 28-24-es végeredménnyel megnyerte az Európa-bajnoki aranyérmet.

Ifj. Kiss Szilárd szövetségi edző: „Nagyon boldogok vagyunk! Rengeteg munkánk volt ebben a sikerben, köszönet természetesen a lányoknak, a stábnak, a klubok edzőinek és a szurkolóinknak!”

Női U17-es Európa-bajnokság, döntő:

Magyarország-Svédország 28-24 (13-9)
Celje, játékvezetők: Backovic, Palackovic (szlovénok).
Magyarország: Bukovszky, Németh K., Zsigmond (kapusok), Bánhidi, Faragó L. 2, Farkas J. 5 (1), Horváth N. 1, Juhász G., Kajdon 2, Koronczai 7, Kukely 3, Kürthi 3, Mérai 1, Rittlinger, Vámos M. 3, Woth 1.
Svédország Aseskog, Saffari, Popaja (kapusok), Andersson, Asberg 1, Axner, Blomst, Johansson, Koppang 1, Lindberg Blohm 8, Mumbongo 3, Östblom, Rahunen Sembe, Shoai Hallberg 2, Stojilkovic 9, Wedenby.

Legjobb jobbszélső: Kürthi Laura
MVP: Kajdon Blanka

A 3. helyért: Dánia–Franciaország 21–28 (9-15)

Végeredmény: 1. Magyarország, 2. Svédország, 3. Franciaország, 4. Dánia, 5. Oroszország, 6. Norvégia, 7. Németország, 8., Ausztria, 9. Montenegró, 10. Szlovénia, 11. Románia, 12. Szlovákia, 13. Portugália, 14. Horvátország, 15. Hollandia, 16. Spanyolország