Eetu Elo győztes gólt ütött Miskolcon

A magyar bajnoki címvédő FTC 4-0-ra kikapott a vendég DEAC-tól, míg a listavezető Budapest Jégkorong Akadémia hátrányból fordítva 3-2-re győzött a DVTK otthonában az Erste Liga vasárnapi játéknapján.

Eetu Elo

A tabellán elfoglalt helyezések alapján a két legjobb magyar bázisú csapat csapott össze Miskolcon. Eleinte feszült volt a hangulat, ez sok kiállítást eredményezett, és a 9. percben az emberhátrányban játszó fővárosiak jutottak vezetéshez.

A kapu elé berobogó Tóth Richárd kapott jó ütemben passzt, és fonákkal higgadtan a léc alá emelt. Öt perc múlva jött az egyenlítés, Kiss Roland távoli lövésébe Valentyin Razumnyak tette bele az ütőjét, Farkas Roland nem védhetett.

A BJA később büntetőt rontott, majd a 35. percben Szirányi Bence kapu elé betett pakkját Galajda Zsombor váltotta gólra. A záró harmadban előbb Garát Zsombor emberelőnyben kapásból bombázott a hálóba, majd a góllövőlistát vezető Eetu Elo szintén nagy erővel lőtte be a győzelmet érő találatot.

A hajrában lehozta kapusát a DVTK, ám három ordító helyzetet is elpuskázott.

Tokaji Viktor, a DVTK vezetőedzője

„Legalább egy, de akár több pontot is érdemeltünk volna. Nagyon sok energiát fektettünk ebbe a meccsbe. Egy közönségszórakoztató meccs volt. Annak nagyon örülünk, hogy ennyien kilátogattak a meccsre és átérezték, hogy milyen jó dolog ez a jégkorong. Remek volt, ahogy szurkoltak a srácoknak. A játékra visszatérve, nem voltunk elég élesek az elején, csak a kapott gól után tudtunk felpörögni, utána már egész jó tempót tudtunk menni. A harmadik harmadban a kiállítások megtörték a játékunkat és apró hibákból kaptunk bosszantó gólokat. Ami az előző meccseken befele pattant, most kimaradt. Mind a két oldalon remek kapusteljesítmény volt. Ma nem voltunk elég élesek és egy ilyen erős ellenfél ellen nem fér bele.”

Kangyal Balázs, a Budapest JAHC vezetőedzője

„Nagyon nagy meccs volt szerintem. Igazi rangadó két fiatal csapat között, akik gyors hokit játszanak. Ők pihenhettek erre a meccsre, mi viszont játszottunk egy nagy meccset a Fradival pénteken. Nem adtam pihenőt a srácoknak ezután. Az első harmadban és a második harmad elején egészen jól néztünk ki, jól játszottunk. Hagyatkoztunk a képességeinkre, a kreativitásunkra, utána viszont elveszítettük picit a kontrollt. A harmadik harmadban pedig a munka és a hozzáállás vezetett sikerre. A legnagyobb gratuláció a játékosaimnak.”

A Tüskecsarnokban a Magyar Kupa-győztes Debrecen már egyszer megtréfálta az FTC-t: szeptember 11-én a Szuperkupán. A hazaiak nagy mezőnyfölényben voltak, különösen a második harmadtól, de a gólokat a hajdúságiak szerezték. A hajrában üres kapus találattal Jan Dalecky adta meg a kegyelemdöfést. Hetényi Zoltán 45 védéssel zárt.

A magyar bajnok FTC az utóbbi hat mérkőzéséből ötöt elveszített, az pedig március 16-án fordult elő utoljára, hogy nem tudott gólt ütni tétmeccsen. A Debrecen pontszámban beérte riválisát.

A Dunaújváros 7-4-re legyőzte a vendég Újpestet

A válogatott szünet előtti utolsó fordulóban az Acélbikák remekül kezdtek, már a 49. másodpercben betaláltak, a nyitó harmadban pedig még további kétszer. A 22. percben újabb emberelőnyös góllal 4-0 lett az állás, majd a meccs felénél egy sakk-matt helyzet után tovább nőtt a különbség. Kapuscsere után az újpesti Olekszandr Pereszunko duplázott.

A záró játékrészben csökkent az iram, a vendégek 6-2-t követően az utolsó tíz percben kétszer is eredményesek voltak, ám így sem volt esélyük a pontszerzésre. Somogyi Balázs harmadik góljával – amely üres kapura esett – zárta le az összecsapást.

A GYHK legyőzte a címvédőt a székely rangadón

A hazaiaknál Bodó Christopher és Orbán Brance kettőse remekül teljesített, vezérletükkel a GYHK 3-0-ra meglépett. A harmadik találatot előbbi ütötte emberhátrányban. Sofron István ugyan szépített, de Orbán létszámfölényben 4-1-re módosította az állást. Karel Kubat rövid sarkos lövésével csökkent ugyan a különbség, ám Vincze Péter eldöntötte a csatát. Bodó és Orbán egyaránt négy ponttal zárt.

Sikerével a Gyergyó négy pont előnnyel vezet a harmadik Szereda előtt, ráadásul egy találkozóval kevesebbet játszott.