Egy-egy magyar arany- és ezüstérem a második napon

Egy arany- és egy ezüstérmet nyertek a magyarok a felnőttek között szombaton a XIX. Hungarian Open nemzetközi sportlövőviadal második napján.

Tátrai-Fejes Miklós
A férfiak 10 méter légpisztoly versenyszámában Tátrai-Fejes Miklós kiélezett csatában, 242.8 körös eredménnyel győzött, két tizeddel megelőzve a második dán Frederik Larsent. A harmadik helyen a német Paul Fröhlich végzett

A Fehér úti Nemzeti Lőtéren 17 ország részvételével zajló viadalon a férfiak légpisztoly versenyszámában Tátrai-Fejes Miklós kiélezett csatában, 242,8 körös eredménnyel győzött, két tizeddel megelőzve a második dán Frederik Larsent. A harmadik helyen a német Paul Fröhlich végzett a 10 méteres számban.

„Nagy csatát vívtunk a döntőben a dán versenyzővel az aranyéremért. Szerencsém is volt, de a sportban erre is szükség van” – idézte Tátrai-Fejest a hazai szövetség közleménye. A magyar győztes hozzátette: az a célja, hogy ott legyen a jövő februári, győri olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságon, melyen szeretne maradandót alkotni.

A légpuska vegyescsapat versenyben a Bajos Gitta, Vas Péter páros második lett, miután az aranymérkőzésen 16-14-re kikapott a Clémentine Krumm, Brian Baudouin francia kettőstől.

A junioroknál a légpisztoly vegyes csapatok versenyében a Fábián Sára Ráhel, Théo Moczko magyar-francia kettős nyakába akasztották az aranyérmet, miután az első helyért zajló mérkőzésen 16-10-re győzött a dél-koreai Kim Ju Ri, Kim Kang Hjun duó ellen.

A pénteki nyitányon a magyarok egy ezüstöt és egy bronzot nyertek a felnőtteknél. Vasárnap az úgynevezett open napon együtt lőnek a felnőttek és a juniorok.

Az idei Hungarian Openen a puskás Mészáros Eszter, Pekler Zalán, Péni István és a pisztolyos Major Veronika nem vesz részt, ők a hétvégén kezdődő világkupadöntőben érdekeltek.